Asseco Resovia Rzeszów wygrała w Bielsku- Białej z BBTS-em 3:1

bell
Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu drugiej kolejki PlusLigi pokonali w bielskiej Hali Pod Dębowcem miejscowy BBTS 3:1. Statuetkę MVP zdobył Jakub Jarosz. To drugie zwycięstwo za 3 punkty naszej drużyny, która może nie zachwyciła, ale zrealizowała swój plan w 100 - procentach.

W pierwszym secie po asie Bartosza Janeczka BBTS prowadził 20:17. Na 21:21 wyrównał blokiem Marcin Możdżonek. Po trzech atakach z rzęddu Aleksandra Śliwki Asseco Resovia prowadziła 24:21. Pierwszego seta zakończył udanym zbiciem Jakub Jarosz, najskuteczniejszy gracz na boisku.

Druga partia dla gospodarzy, którzy dobrze zagrywali i blokowali. W sumie w bloku zdobyli aż 21 punktów, w tym 6 Mariusz Gaca. Po asie Janeczka miejscowi przeważali 17:11. Po punktowym bloku Gacy było 23:13. tego seta podopieczni trenera Rostislava Chudika nie mogli przegrać. Dwa ostatnie punkty zdobywał Oleg Krikun.

Trzecia partia była niezwykle emocjonująca. Zwłaszcza końcówka. Resoviacy po asie Możdżonka mieli setbola (24:20). Wyrównał Janeczek, potem miejscowi po bloku Wojciecha Sieka mieli piłkę setową. Na finiszu duże opanowanie wykazał Jarosz.

W czwartej odsłonie główne role grała Resovia, która miała dużą przewagę i spokojnie dokończyła dzieła. Zrobił to Jakub jarosz.

W innych meczach: Trefl Gdańsk - Onico Warszawa 3:2, Dafi Społem Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 0:3, MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 1:3, Espadon Szczecin - Cuprum Lubin 2:3.

BBTS Bielsko - Biała - Asseco Resovia 1:3 (23:25, 25:16, 25:27, 18:25)

BBTS: Peacock 5, Tarasow 13, Janeczek 9, Siek 10, , Gaca 9, Krikun 18, Czauderna (libero) 2 oraz Kajetan (libero) 1, Macionczyk 1, Bucki 2, Piotrowski, Cedzyński 2. Trener: Rostislav Chudik.

Resovia: Tichacek 1, Depowski, Śliwka 12, Możdżonek 10, Lemański 4, Jarosz 24, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero) 1 Rossard 9, Perłowski 5, Schoeps 1, Kędzierski, Krastins. Trener Roberto Serniotti.

Sędziowali: Maciej Kolendowski i Jacek Litwin (obaj Kraków). Widzów: 1000. MVP: Jakub Jarosz.