Asseco Resovia wygrała w Olsztynie do zera

Marek Bluj
Krzysztof Kapica
W 70 minut siatkarze Asseco Resovii rozbili w olsztyńskiej hali "Urania" tamtejszy Indykpol AZS. To mocny akcent na zakończenie 2011 roku i pomyślny start do drugiej rundy.

- Cieszy pewna wygrana. Od początku, w każdym secie prowadziliśmy. Dobrze graliśmy zagrywką i kończyliśmy kontrataki. Uznanie dla wszystkich, szczególnie do Lotmana, jest mocno przeziębiony i jego występ stał pod znakiem zapytania. Mateusz Mika został w hotelu, bo nabawił się grypy. Byliśmy lepsi w każdym elemencie. Zawodnicy realizowali w 100 -procentach założenia taktyczne. Brawo! - cieszył się Tomasz Kozłowski, team menedżer Asseco Resovii, w której zabrakło także Grzegorza Kosoka i Marko Bojicia.

To po ataku Lotmana goście, którzy rozpoczęli spotkanie od 3:0, prowadzili 5:3. AZS wyrównał (5:5), ale od tego momentu sprawy w swoje ręce wzięli resoviacy, którzy bardzo dobrze grali zagrywką, (zdobyli z zagrywki 10 punktów) i skutecznie atakowali. Po dwóch asach Wojciecha Grzyba było 10:6, po ataku Georga Grozera 14:10. Kiedy Grzyb popisał się skutecznym blokiem notowano 19:13 dla teamu znad Wisłoka, po trzecim punktowym serwie naszego środkowego na tablicy widniał wynik 21:16. Na finiszu dwoma skutecznymi akcjami popisał się Lotman.

Także drugiego seta nasza drużyna rozpoczęła mocno skoncentrowana. Do udanych akcjach Piotra Nowakowskiego, Grozera, Lotmana, Oliega Achrema i spółki, resoviacy przeważali 7:3. Achrem sprawił, że było 9:6, a po zagraniach Grozera 10:7 i 12:9. Podczas drugiej przerwy technicznej Resovia prowadziła 16:12. Po chwili w aut palnął Bartosz Krzysiek i notowano 20:12. Takiego kapitału nie można było roztrwonić, zwłaszcza, że Resovia nadal rozdawała karty. W trzecim secie nasi siatkarze nadal dzielili i rządzili.

AZS Olsztyn będą przeciwnikami Asseco Resovii również w dwóch najbliższych meczach w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Pierwszy już 4 stycznia 2012 r. (o godz. 18) w Łęczycy, rewanż 7 stycznia (godz. 17) w Rzeszowie.

W innym meczu PlusLigi Skra Belchatów pokonała Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:23, 25:10).

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 0:3 (19:25, 15:25, 15:25)

Indykpol AZS: Hernán 2, Ferens 8, Gunia 4, Kadziewicz 5, Siezieniewski 7, Krzysiek 8, Mierzejewski (libero) oraz Łukasik, Gaca, Winnik. Trener Tomaso Totolo.

Asseco Resovia: Tichacek 2, Grozer 15, Achrem 19, Nowakowski 8, Grzyb 6, Lotman 7, Ignaczak (libero) Trener Andrzej Kowal

Sędziowali: Wojciech Kasprzyk (Częstochowa) i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka). Widzów: 2000. MVP: Olieg Achrem.