Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Efektywny i bezpieczny bank zorientowany na potrzeby klientów

Artykuł sponsorowany
Bank ma w ofercie produkty dla klientów w różnym wieku
Bank ma w ofercie produkty dla klientów w różnym wieku Kamil Jaworski
Udostępnij:
W czołówce najefektywniejszych, bezpiecznych i dynamicznych banków spółdzielczych od lat znajduje się Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Bank ten ma 14 placówek. Dwie z nich znajdują się w Rzeszowie.

Bank Spółdzielczy liczy sobie już 109 lat. Powstał w 1909 r., a jego dynamiczny rozwój trwa od ok. 20 lat. O rozwoju Banku Spółdzielczego w Jarosławiu mówią liczby.

Bezpieczeństwo i efektywność

- W ciągu ostatnich dwudziestu lat w bankach ogółem suma bilansowa wzrosła 8 razy, depozyty 8 razy i kredyty 9 razy. W tym czasie w BS Jarosław suma bilansowa wzrosła 49 razy, depozyty 53 razy, kredyty 54 razy. Również w 2017 roku dynamika podstawowych produktów bankowych była większa niż średnio w sektorze. Depozyty w BS Jarosław wzrosły w ciągu roku o 15,4 proc., a kredyty o 9,5 proc., przy wzroście w sektorze bankowym odpowiednio o 4,4 proc. i 7,4 proc. - wylicza Zbigniew Baryła, prezes BS w Jarosławiu.

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu to bank bezpieczny i efektywny. Świadczy o tym m.in. ponad dwukrotnie lepsza jakość kredytów niż w sektorze bankowym. Wskaźnik ten wynosi 3,5 proc., a w sektorze bankowym 7,5 proc. Wskaźnik kapitałowy to ponad 19 proc. więcej niż wymogi nadzorcze.

- Wskaźnik rentowności kapitału (ROE netto) wynosi 10,36 przy średniej w sektorze 6,98 proc., a wskaźnik rentowności aktywów (ROA netto) odpowiednio 1,03 w BS Jarosław i 0,79 w sektorze - podkreśla Zbigniew Baryła.

Bank obsługuje ponad 36 tys. rachunków bieżących, w tym 2 tys. walutowych. Jego klienci cenią sobie także rachunki oszczędnościowe z konkurencyjnym oprocentowaniem. Ponad połowa rachunków jest obsługiwana przez bankowość internetową, w tym mobilną.

Od lat bank zbiera nagrody i wyróżnienia. Trzy razy zdobył tytuł Lidera Zrzeszenia BPS (na 365 banków spółdzielczych), a także tytuł Super Lider Zrzeszenia. Na swoim koncie ma również I miejsce w konkursie „Gazety Bankowej” w kategorii Najlepsze Banki Spółdzielcze. Także w rankingu „Rzeczpospolitej” zdobył I miejsce w kategorii Najlepsze Instytucje Finansowe. Pięć razy zdobył tytuł Lider Regionu w konkursie „Nowin”. W swoim dorobku ma także trzy tytuły Gepard Biznesu i tytuł Orzeł Agrobiznesu. Oferowany przez bank kredyt mieszkaniowy został wyróżniony w 2016 r. tytułem „Nasze Dobre Podkarpackie”.

Bank ma inne atuty niż reklama i marketing

Zaletami BS, które są ważne dla klientów i przez nich doceniane, to szybka decyzyjność, oferta dopasowana do potrzeb klientów, nierzadko tańsze produkty, a także możliwość negocjacji warunków umów. Zakres produktów oferowanych przez BS jest podobny do tego, które mają w swojej ofercie banki komercyjne. BS obsługuje jednostki samorządowe, firmy, spółdzielnie, wspólnoty i organizacje oraz osoby fizyczne. W ofercie BS są leasing, factoring oraz ubezpieczenia. BS udziela niewielkich kredytów gotówkowych, ale również wysokich kredytów dla firm w konsorcjum z Bankiem Zrzeszającym.

Bank dla wszystkich, dla starszych i młodszych

BS oferuje gęstą sieć bezprowizyjnych bankomatów i zaopatruje placówki handlowe w terminale POZ. W placówkach BS można tanio regulować opłaty za prąd, gaz czy telefon, co jest ważne dla klientów starszych. Ale równocześnie BS zachęca do korzystania z nowoczesnych technologii, a więc z bankowości internetowej i mobilnej. Dzięki temu z usług BS korzystają zarówno uczniowie i studenci, ale także pracownicy czy emeryci oraz firmy.

Ważnym elementem działalności BS jest wsparcie lokalnych organizacji charytatywnych, sportowych oraz kulturalnych. W ubiegłym roku BS udzielił im 36 dotacji na wsparcie ich działalności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie