Bank Spółdzielczy w Jarosławiu

Artykuł sponsorowany
W BS Jarosław rachunki zakładają firmy, pracownicy, emeryci i studenci
W BS Jarosław rachunki zakładają firmy, pracownicy, emeryci i studenci Fot. Archiwum
Bank w swej strategii zakłada, że jego działalność powinna być efektywna i bezpieczna, a świadczone usługi wysokiej jakości. Ta strategia - jak mówi prezes banku, Zbigniew Baryła - jest z powodzeniem realizowana

Od wielu lat Bank Spółdzielczy w Jarosławiu zaliczany jest do czołówki najbardziej efektywnych, dynamicznych, a jednocześnie bezpiecznych banków spółdzielczych. O jego pozycji świadczą m.in. nagrody i wyróżnienia zdobyte w prestiżowych rankingach, jak: trzykrotny tytuł Lidera Zrzeszenia BPS (na 365 banków spółdzielczych), tytuł Super Lider Zrzeszenia, I miejsce w konkursie „Gazety Bankowej”: Najlepsze Banki, kat. Banki Spółdzielcze, I miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”: Najlepsze Instytucje Finansowe, czterokrotny Lider Regionu od „Nowin”, trzykrotny tytuł Gepard Biznesu i tytuł Orzeł Agrobiznesu.

Bezpiecznie i efektywnie

Wzrost sumy bilansowej i depozytów w ostatnich kilku latach w BS Jarosław był przeciętnie dwa razy większy niż w sektorze bankowym ogółem. W 2016 r. wzrost sumy bilansowej w jarosławskim banku wynosił ok. 16 proc., a w sektorze ogółem - ok. 7 proc.

- Efektywność mierzona wskaźnikiem kosztów operacyjnych (C/I), wskaźnikiem rentowności aktywów (ROA), wskaźnikiem rentowności funduszy (ROE) jest w BS Jarosław o połowę wyższa niż średnio w bankach spółdzielczych. Wskaźniki świadczące o bezpiecznym działaniu też są bardzo dobre - podkreśla prezes Zbigniew Baryła. - Łączny współczynnik kapitałowy przekracza 19 proc. i jest znacznie wyższy, niż wymagają przepisy.

Udział kredytów zagrożonych od lat nie przekracza 2 proc. (średnia w sektorze banków to 6-7 proc.). Ponadto bank w Jarosławiu utworzył kilkumilionowe rezerwy na ryzyko ogólne nie wliczane do współczynników kapitałowych.

Wykorzystują swoje atuty

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu powstał w 1909 r., istnieje na rynku już 108 lat. Zaczynał działalność od jednej placówki, stopniowo otwierał nowe, przejął 4 placówki, w tym 3 od banku komercyjnego i jeden bank spółdzielczy. Obecnie posiada 13 placówek na Podkarpaciu, najwięcej w pow. jarosławskim i przeworskim (w Rzeszowie 2 placówki).

Duże banki komercyjne mają przewagę w zakresie marketingu i reklamy, ale jarosławski BS ma inne atuty.

- Nasze produkty są podobne do banków komercyjnych. Obsługujemy jednostki samorządowe, firmy, spółdzielnie, wspólnoty, organizacje i osoby fizyczne. Oferujemy leasing, factoring i ubezpieczenia. Udzielamy zarówno wysokich kredytów dla firm w konsorcjum z Bankiem Zrzeszającym, jak i niewielkich kredytów gotówkowych - wylicza prezes. - Nasz kredyt mieszkaniowy w ub.r. wyróżniono tytułem „Nasze Dobre Podkarpackie’’. Naszymi atutami, które cenią klienci, są: szybkość podejmowania decyzji, możliwość negocjacji warunków zawieranych umów, oferta dopasowana do ich potrzeb i często tańsze produkty. Oferujemy gęstą sieć bezprowizyjnych bankomatów, a placówki handlowe zaopatrujemy w terminale POZ. Udostępniamy bankowość mobilną i możliwość tanich opłat gotówkowych za prąd, gaz, telefon. Dlatego rachunki otwierają u nas zarówno firmy, jak i pracownicy, emeryci, a także studenci.

Bank wspiera także miejscowe organizacje charytatywne, kulturalne i sportowe działające na rzecz środowisk lokalnych, a także przedsięwzięcia samorządów w tym zakresie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24