Biegacze z Ukrainy najlepsi w półmaratonie VII Biegu Naftowego w Gorlicach

Marek Dybaś
Marta Czubska (GOSiR Krościenko Wyżne) i Paweł Zima (MOSiR Krosno), najlepsi na 10 km. FOT. MAREK DYBAŚ
Mykhaylo Iveruk wśród mężczyzn i Olena Burkovska najszybciej pokonali dystans 21 km z Biecza do Gorlic.
Bieg Naftowy w GorlicachW sobote w Gorlicach biegacze rywalizowali w VII Biegu Naftowym. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5, 10 oraz 21 km. Biegali tez najmlodsi

Bieg Naftowy w Gorlicach

Najlepiej w tej grupie wiekowej z naszego regionu spisała się Katarzyna Czubska, zawodniczka GOSiR Krościenko Wyżne, która zajęła czwarte miejsce.

W półmaratonie wzięło udział 204 zawodników. Wśród nich byli nawet reprezentanci Kenii.

Natomiast 10 kilometrów najszybciej pokonali biegacze z Podkarpacia.

Zwyciężyła Marta Czubska (GOSiR Krościenko Wyżne) i Paweł Zima (MOSiR Krosno).

Także na dystansie 5 km nasze biegaczki nie miały sobie równych. Najszybciej na metę przybiegła Gabriela Ekiert (GOSiR Krościenko Wyżne).

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Słowak Tibor Sahajda.

Ale na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio Paweł Gładysz (Jedlicze) oraz Marcin Michalec (MOSiR Krosno).

W innych grupach wiekowych na różnych dystansach pierwsze miejsca z zawodników, reprezentujących nasz region zdobyli Karolina Hojdak (Sekowa) oraz Renata Grabska (Rzeszów).

Oprócz biegów na 5, 10 i 21 km, na krótszych dystansach startowali też najmłodsi.

VII Bieg Naftowy odbywał się w ramach weekendu naftowego, którego patronem medialnym były Nowiny.

Organizatorem weekendu naftowego było Stowarzyszenie "Maraton" Gorlice, sponsorem głównym firma BP, świętującą w tym roku 100 - lecie swojej działalności na świecie, partnerem - PGNiG.