Biegi narciarskie. Izabela Marcisz dołożyła kolejne medale do swojej kolekcji. Tym razem wywalczyła trzy na mistrzostwach Polski

Izabela Marcisz wywalczyła trzy medale
Izabela Marcisz wywalczyła trzy medale Pawel Relikowski / Polska Press
Na mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Zakopanem pojawili się również zawodnicy i zawodniczki z Podkarpacia. Najlepiej wypadła Izabela Marcisz z SS Prządki Ski Korczyna.

Izabela Marcisz bardzo dobrze zaprezentowała się wśród seniorów. Zawodniczka SS Prządki Ski Korczyna zdobyła srebrne medale w biegu na 15 km stylem dowolnym, a także w sprincie, który, jak sama zawsze powtarza, nie jest jej domeną. Izabela Marcisz wystartowała również w sprincie wśród zawodniczek młodzieżowych i tam okazała się bezkonkurencyjna - zdobyła złoto.

W biegu na 15 km stylem dowolnym seniorek bardzo dobrze zaprezentowała się także Andżelika Szyszka z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która uplasowała się tuż za podium. Ta sama zawodniczka zajęła 12. miejsce w sprincie.

W tym samym biegu startowały również dwie inne zawodniczki z Ustrzyk Dolnych - Oliwia Buśko (była 11.) i Kaja Kłodkowska (zakończyła rywalizację na 24. miejscu).

Wśród mężczyzn jedynym reprezentantem Podkarpacia był Maciej Buśko z MKS-u Halicz Ustrzyki Dolne. Zawodnik wystartował w biegu na 30 km stylem dowolnym i zameldował się na mecie na 22. miejscu.