Błękitni Ropczyce zremisowali z Rzemieślnikiem Pilzno

Marcin Jastrzębski
Podczas meczu Błękitnych z Rzemieślnikiem (biało-czerwone stroje) piłkarze się nie oszczędzali. Nz. Pomocy potrzebował Rafał Hajec. Marcin Jastrzębski
W spotkaniu zespołów, które z różnych powodów (głównie braków kadrowych) znajdują się w dole tabeli nie zabrakło zaciętej walki, lecz brakowało składnych akcji.

Początek zapowiadał pewną wygraną przyjezdnych, którzy prezentowali się dużo lepiej od ospale grających Błękitnych.

Już w 3. minucie spotkania wynik otworzył Jakub Szewczyk. Wzdłuż linii pola karnego piłkę zagrał Wojciech Mędrek I, a Szewczyk wykorzystał bierną postawę stoperów Błękitnych i z 3. metrów skierował piłkę obok bezradnego Dariusza Kosiby.

Błękitni próbowali odpowiedzieć dalekimi dośrodkowaniami, ale większość pojedynków główkowych wygrywali pilźanie.

Najgroźniej pod bramką Piotra Szary było wtedy, gdy "urywali" się obrońcy Rzemieślnika. Odważnie w pole karne wchodził Michał Ogrodnik, ale brakowało mu pomysłu, miejsca na skuteczne zakończenie akcji.

Goście mogli podwyższyć za sprawą Jakuba Szewczyka, ale tym razem Kuba z 6. metrów trafił w poprzeczkę. Z prawej strony dogrywał mu Wójcik.

W końcówce pierwszej połowy bliski szczęścia był Andrzej Wójcik, strzelał z z ok. 30 metrów, lecz piłka o centymetry minęła światło bramki.

Dużo działo się w drugiej połowie po obiema bramkami, ale gole padały tylko z rzutów karnych. Gdy na 0-2 podwyższył Piotr Mikulski (kontrowersyjny karny - Kramarz trafił w piłkę, a Szewczyk efektownie upadł) nikt nie przypuszczał, że miejscowi odrobią straty.

Rzemieślnik dał się zepchnąć i po dwóch niepotrzebnych faulach musiał podzielić się punktami z gospodarzami.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - RZEMIEŚLNIK PILZNO 2-2 (0-1)
0-1 Szewczyk (3, asysta Wojciecha Mędrka I), 0-2 Mikulski (64-karny, faul Kramarza na Szewczyku), 1-2 Cichosz (69-karny, faul Bartkowskiego na Suliszu), 2-2 Cichosz (80-karny, faul Hajca na Zatorskim).

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Proczek, M. Sulisz, Kramarz, Bonowicz - Orzech (81. Świder), Raś, R. Sulisz, Kot - Zatorski (72. Rachwał), Ogrodnik.

RZEMIEŚLNIK: Szara - Hajec, Mikulski, Bartkowski, Lesiak - Wójcik, Mitek, Wojciech Mędrek I (80. Hajnas), Wojciech Mędrek II (84. Nalepka) - Szewczyk (70. Ryndak), Łapa.

SĘDZIOWALI Michał Ziemba oraz Marcin Grzyb i Tomasz Sitarz (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI Bonowicz, Kot, Kramarz, Sulisz - Lesiak, Wojciech Mędrek I, Łapa. CZERWONA KARTKA: Łapa (86, druga żółta). WIDZÓW 100.