Blisko 150 osób wzięło udział w wyścigu na terenie gminy Boguchwała. Startował m.in. Rafał Wilk, trzykrotny, złoty medalista Paraolimpiady

Klasyk Boguchwała zgromadził na starcie blisko 150 amatorów kolarstwa
Klasyk Boguchwała zgromadził na starcie blisko 150 amatorów kolarstwa archiwum oganizatora
Maciej Szczepanik okazał się najlepszym zawodnikiem II edycji Szosowego Wyścigu Kolarskiego - Klasyk Boguchwały. Rzeszowianin pokonał 55 kilometrów w czasie 1:27:01. U pań wygrała Karolina Majewska (Rzeszów, 1:53:39).

- Na starcie stanęło blisko 150 osób. Trasa wiodła przez teren Gminy Boguchwała. Start i metę zlokalizowano w Mogielnicy, a kolarze przejeżdżali także przez Niechobrz, Racławówkę, Nosówkę i Zgłobień – mówi Jan Fularz, wiceprezes stowarzyszenia Lubcza, organizatora zawodów.

- Na uczestników wyścigu czekało trudnych podjazdów, między innymi w Mogielnicy, który pokonywali trzy razy. Maciej Szczepanik dodatkowo zdobył premię górską, usytuowaną przy Krzyżu Milenijnym w Niechobrzu - najbardziej charakterystycznym, widokowym punkcie Gminy Boguchwała.

Wśród startujących znalazł się m.in. trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk, który dystans pokonywał na swoim handbike'u.

WYNIKI: mężczyźni, 1. Maciej Szczepanik (Rzeszów) 1:27:01, 2. Adrian Krawczyk (Łąkta Górna) 1:27:38, 3. Patryk Burda (Łańcut) 1:27:40, 4. Mateusz Kuźmik (Błażowa) 1:27:48, 5. Mateusz Burda (Łańcut) 1:28:23, 6. Piotr Biernacki (Tyczyn) 1:28:31, 7. Wojciech Pasowicz (Dębica) 1:28:39, 8. Kamil Maj (Lublin) 1:29:23, 9. Jarosław Kielar (Krościenko Wyżne) 1:29:25, 10. Adam Kawula (Rzeszów) 1:29:32;

Kobiety, 1. Karolina Majewska (Rzeszów) 1:53:39, 2. Gabriela Dąbrowska (Dębica) 2:02:30, 3. Paulina Bartoszek (Kosina) 2:02:19, 4. Agnieszka Lutak (Zarzecze) 2:03:41, 5. Magdalena Kłeczek (Rzeszów) 2:04:46, 6. Agnieszka Wilczyńska (Rzeszów) 2:09:08, 7. Kamila Stasicka (Lubcza) 2:32:45.