Brawo Kosior!

roy
Siarka odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo, tym razem nad Polpakiem w Świeciu, a decydujące o wygranej dwie trójki rzucił Paweł Kosior. Nie wiedzie się natomiast Stali Stalowa Wola, która mimo dobrej gry w Kołobrzegu uległa Kotwicy. Była to trzecia z kolei porażka stalowców.

KOTWICA KOŁOBRZEG - STAL STALOWA WOLA 86:76 (22:10, 25:24, 19:23, 20:19)

KOTWICA: Surówka 8, Bajer 11 (1x3), Frankowski 14 (1x3), Kukuczka 15, Walczuk 27 (2x3) oraz Juszczak 2, Gibalski 3 (1x3), Olszanecki 6, Kikowski 0, Fiedosewicz 0.
STAL: Jagódka 2, Rzegocki 6, Pydych 10 (2x3), Wojdyła 26 (2x3), miller 13 oraz Szewczyk 2, Bieleń 5, Grzyb 12.
Sędziowali Roman Kuczyński (Poznań) i Paweł Białas (Wrocław). Widzów 500.
Stalowcy przespali pierwszą kwartę i w tym należy upatrywać głównej przyczyny ich porażki. Później grali już zupełnie dobrze, ale nie byli w stanie odrobić strat. W zespole gospodarzy udanie zadebiutował Tomasz Frankowski, niezwykle skuteczny był natomiast Sylwester Walczuk.
Miejscowi rozpoczęli bardzo dobrze. Prowadzili 9:0, a w ostatnich sekundach pierwszej kwarty po rzucie Artura Bajera za trzy ich przewaga wzrosła do 12 pkt. (22:10). W dwóch kolejnych odsłonach stalowcy zaczęli odrabiać straty. Bardzo dobrze spisywał się wówczas Tomasz Wojdyła, który punktował skutecznie. Niestety, miejscowi nadal posiadali przewagę punktową, która na początku ostatniej kwarty po rzutach nadal skutecznego Wojdyły i trójkach Pawła Pydycha zmalała do 4 pkt. (33. min - 71:67). W 37. min gospodarze prowadzili różnicą 5 pkt. (79:74) i stalowcy mieli olbrzymią szansę na odwrócenie losów meczu. Ale w ostatnich minutach nie potrafili wykorzystać kilku świetnych pozycji. Pudłowali, będąc tuż pod koszem rywali. Ci natomiast zbierali piłkę z tablicy po ich niecelnych rzutach i na koniec powiększyli przewagę do 10 pkt.

POLPAK ŚWIECIE - SIARKA TARNOBRZEG 65:75 (19:19, 22:11, 11:21, 13:24)

POLPAK: Grocki 6, Gierszewski 5 (1x3), Głowala 8, Kalinowski 3 (1x3), Molenda 11 oraz Skiba 3 (1x3), Kowalczyk 7 (1x3), Kamiński 0, Tracz 12, Małkowski 6, Herman 4.
SIARKA: Kosior 10 (2x3), Malcherczyk 7, Krupa 24 (2x3), Szieb 17 (1x3), Włodarczyk 6 oraz Polek 2, Peciak 9, Kwiatkowski 0.
Sędziowali Marek Mojka (Wrocław) i Andrzej Karwowski (Olsztyn). Widzów 150.
Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą 11 punktów i wydawało się, zę utrzymają ja do końca meczu. Siarkowcy nie dali jednak za wygraną. Zagrali jeszcze agresywniej w obronie, raz stosując strefę, to znowu krycie każdy swego. Powoli, acz systematycznie zaczęli odrabiać straty.
W efekcie doprowadzili do dramatycznej, ale zwycięskiej końcówki. W 38. min na tablicy widniał rezultat 65:63 dla gospodarzy. Teraz dwa celne rzuty osobiste wykonał Bartosz Krupa doprowadzając do remisu. Koszykarze Polpaka cztery razy w ostatnich sekundach posiadali piłkę, ale żadna z ich akcji nie przyniosła im punktów. Za to tarnobrzeżanom wszystko wychodziło. Najpierw dwoma trójkami popisał się Paweł Kosior. Po nim udany wsad zademonstrował Marcin Malcherczyk, a zwycięstwo Siarki rzutem za dwa przypieczętował Tomasz Włodarczyk.
Basket Kwidzyń - Polpharma Starogard Gdański 57:58 (10:14, 13:14, 16:17, 18:14). Andrzejewski 14, Partyka 12 - Cielebąk 13, Marculewicz 12.
Viking Gdynia - Alba Chorzów 70:82 (16:19, 24:15, 15:23, 15:25) Przewrocki 16, Kobiela 16 - Dygutowicz 30, Bąk 25.
Pogoń Ruda Śląska - Tytan Częstochowa 93:94(22:23, 28:28, 27:23, 16:20) Morawiec 26, Celiński 20 - Migała 18, Saran 12, Sośniak 12.