Centralna Liga Juniorów: Koszmarny weekend naszych drużyn. Porażki Resovii i Stali Mielec

Resovia nie miała najlepszego weekendu
Resovia nie miała najlepszego weekendu Piotr Sitek
Trzy mecze i trzy porażki to bilans tego weekendu dla drużyn z Podkarpacia występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Najgorzej wygląda sytuacja Resovii U15, która nie wygrała od siedmiu spotkań i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

U17

Wisła Kraków - SMS Resovia 4:1 (1:1)

Bramka dla Resovii: Usarz 15.

Resovia: Siryk - Cholewa, Mroziński (25 Bomba), Szymański, Ecker, Kałaska (70 Golec), Szymkiewicz (60 Malinowski), Usarz, Sonciński (55 Fluda), Lechowicz (55 Grabowski), Sikorski (70 Gnap). Trener Adam Bukała.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Resovii. Bramkę na 1:0 zdobył Sebastian Usarz z karnego, po faulu na nim samym. Napastnik Resovii ma patent na Wisłę i strzelał gole w każdym meczu z „Białą Gwiazdą”, czy to jesienią, czy wiosną. Niestety gra rzeszowian posypała się kilka minut później, gdy po brutalnym faulu jednego z gospodarzy z boiska musiał zejść Mroziński.

- Sędzia powinien za to dać czerwoną kartkę - mówi Adam Bukała, trener Resovii.

- Im się upiekło, a my straciliśmy gracza na kluczowej pozycji. Inny środkowy obrońca pauzował za kartki, musieliśmy się ratować, przesuwając graczy ze środka pola. To sprawiło, że tam powstały dziury i zrobił się efekt domina.

Wisła wyrównała jeszcze przed przerwą, a po niej dobiła Resovię. - Nie twierdzę, że graliśmy lepiej od rywala, to nie prawda, ale ta sytuacja z pierwszej połowy pogrzebała nasze szanse - dodał Bukała.

Stal Mielec - BKS Lublin 2:3 (0:2)

Bramki dla Stali: Kozłowski, Kramarz.

Stal: Dudek - Kozłowski, Mazur, Guca, Ofiara, Dziedzic (46 Sztuka), Soboń (46 Bakowski) Chmielowiec (88 Mucha), Kramarz, Woś (75 Wyparło), Bajorek. Trener Damian Skiba.

Ten mecz chluby mielczanom nie przyniósł, a porażką z ostatnią w tabeli drużyną, tylko oddalili się od upragnionego spokojnego utrzymania. Stal dała sobie wbić dwie bramki w pierwszej połowie i to mocno skomplikowało sytuację. Mimo kłopotów gospodarze podnieśli się po przerwie, wyrównali i mieli nawet okazję na objęcie prowadzenia, ale zmarnowali doskonałą okazję. To się zemściło.

POZOSTAŁE WYNIKI: Podgórze Kraków - Korona Kielce 3:3, Motor Lublin - Cracovia 2:2.

W nast. kolejce (10-11 maja): Stal Mielec - Podgórze, Resovia - Korona.

U15

TOP 54 Biała Podlaska - Resovia 2:1 (0:1)

Bramka dla Resovii: Niedziałkowski 1.

Resovia: Dziedzic - Podgórski, Wójcikowski, Faron, Ostrowski, Szymański, Pomykała, Bąk, Łuczyk, Maćkowiak (41 Marciniec), Niedziałkowski (73 Sikora). Trener Artur Łuczyk.

Resovia prowadziła po golu Niedziałkowskiego i przez większość meczu wszystko układało się dobrze. Na początku drugiej połowy ten sam piłkarz mógł podwyższyć na 2:0, ale jego strzał obronił bramkarz rywali. W 53. minucie po rzucie wolnym Resovia straciła pierwszego gola. Z czasem gospodarze coraz mocniej naciskali, a poważnie osłabiona brakami kadrowymi drużyna z Podkarpacia popełniała więcej błędów. W ostatniej minucie miejscowi dopięli swego i zaksięgowali komplet punktów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnik Łęczna - AP 21 Kraków 0:4; Cracovia - Wisła Kraków 0:3, KKP Korona Kielce - Motor Lublin 1:1.

W nast. kolejce (11 maja): Resovia - Górnik.