Centralna Liga Juniorów: Resovia U15 urwała punkt liderowi i jest krok od utrzymania

luci
Krzysztof Kapica
W ostatnim meczu 10 kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 SMS Resovia zremisowała u siebie z liderem grupy D KKP Koroną Kielce 1:1 i jest niemal pewna udziału w tych rozgrywkach na wiosnę.

Rzeszowianie stracili bramkę w 59. minucie po bramce, jednego z najlepszych strzelców ligi, Bartosza Kralka, ale trzy minuty później wyrównał Hubert Ogórek.

Kielczanie zachowali pozycję lidera grupy D i na cztery kolejki przed końcem sezonu jesiennego mają 3 punkty przewagi nad Wisłą Kraków. Do pojedynku dwóch czołowych zespołów tej grupy dojdzie w ostatniej kolejce.

Resovia mogła w meczu z Koroną zapewnić sobie bezpieczne miejsce i prolongatę swoich występów w CLJ na wiosnę (po jesieni dwie ostatnie drużyny spadają z ligi). Warunkiem było jednak pokonanie Korony. Podopiecznym Artura Łuczyka nie udało się wygrać, ale do utrzymania brakuje im teraz już tylko punktu. Teoretycznie rzeszowiania to mogą się nawet bić o 1. miejsc, bo do wicelidera tacą 3, a do lidera 6 punktów.

SMS Resovia – KKP Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Ogórek 62 – Kralka 59.

Resovia: Stodolak – Wilk (56 Ogórek), Rusinek, Ostrowski, Sikora, A. Kyciński, W. Łuczyk ŻK, Orłowski, Bąk, Niedziałkowski (56 Pomykała), Szymański. Trener Artur Łuczyk.

W pozostałych meczach 10. kolejki: Wisła Kraków - Juventa Starachowice 7:1, Sandecja Nowy Sącz - TOP 54 Biała Podlaska 2:2, AP 21 Kraków - Motor Lublin 1:0.