Centralna Liga Juniorów. Stal Rzeszów z wygraną i porażką, Resovia dwa razy na remis

Stal Rzeszów U18 na inaugurację przegrała swój mecz
Stal Rzeszów U18 na inaugurację przegrała swój mecz Krzysztof Nowaliński
Efektownie, bo od zwycięstwa 4:0 na Cracovią rozpoczęli sezon w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze Stali Rzeszów. Niestety porażki doznali ich starsi koledzy grający w U18. Trampkarze i juniorzy młodsi Resovii mierzyli się z Koroną Kielce. W obu grupach wiekowych był podział punktów.

U18

Górnik Zabrze – Stal Rzeszów 4:1 (0:0)
Bramki: Rutkowski, Mekler dwie, Ciućka – Pieniążek.

Stal (wyjściowy skład): Zieliński - Kuchnia, Paśko, Piotrowski, Marcin Kaczor, N. Mazur - Kądziołka, Opalsko, Kuzio - Pieniążek, Cieśla, rezerwowi: Ważny, Ofiara, Szwed, Wanowicz, Gawlak, Deszczka, Skoczylas. Trener Maciej Tokarczyk.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny chciały ten mecz wygrać, ale nie podejmowały zbyt dużego ryzyka.

Po zmianie stron gospodarze zmienili nieco styl gry i to był dla nich klucz do wygranej. Stal nie radziła sobie z zapędami ofensywnymi rywala, tak dobrze, jak w pierwszej połowie, przez co marnie się to dla niej skończyło.

Legia Warszawa – Polonia Warszawa 0:4,
Lech Poznań – Zagłębie Lubin w niedzielę o 13.

U17

Korona Kielce – SMS Resovia 1:1 (0:1)
Bramka dla Resovii: Szymański 5
Resovia: Dziurgot – Zięba, Modrzejewski, Bielenda, Pikuła, Szymański, Sowa (85 Zwolski), Lorenc (63 Stępak), Pieniążek, Maćkowiak (70 Piatnoczka), Marciniec. Trener Roman Borawski.

Resovia bardzo dobrze zaczęła spotkanie w Kielcach. Już w 5. minucie do bramki gospodarzy trafił Szymański. To nie zatrzymało gości, którzy mogli podwyższyć na 2:0, ale dziesięć minut później Dawid Pieniążek nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

"Resoviacy" zgrabnie bronili się przez kilkadziesiąt minut i gdy wydawało się, że dowiozą minimalne prowadzenie do końca. W ich polu karnym szarżował jeden z rywali. W zamieszaniu padł, a sędzia przyznał miejscowym karnego, którego wykorzystali w doliczonym czasie.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Górnik Łęczna – Podlasie Biała Podlaska 1:1,
Hutnik Kraków – Cracovia 1:1,
Wisła Kraków – Wisła Puławy w niedzielę o godz. 12.

U15

Cracovia - Stal Rzeszów 0-4 (0-1)
Bramki: Wnęczak 7, Urbaniak 53, Gołda 64, Kasza 77.

Stal: Głąb – Piwnicki, Kuliński, Synoś, Urbaniak – Koczera (41 Plichta), Wnęczak, Gołda (77 Pukała) – Dworak (41 Koszuliński), Kasza (74 Delikat), Majkut (41 Sadowski). Trener Krzysztof Hus.

Efektowne wejście w sezon wiosenny zanotowali rzeszowianie. To jednak nie był tak łatwy mecz dla podopiecznych trenera Krzysztofa Husa, jak wskazuje na to wynik. W pierwszej połowie gospodarze mogli wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. Dopiero po bramce na 2:0 krakowianom zaczął kończyć się animusz do walki i Stal spokojnie ich wypunktowała.

SMS Resovia – Korona Kielce 2:2 (1:1)
Bramki dla Resovii: Gątek 19-karny - Mazurkiewicz 48.

Resovia: Zawadzki - Suwała, Kopeć (78 Szwajka), Stojko, Jarecki, Grabarz (41 Grabarz), Rudny (60 Szymończyk), Woś, Jaroch, Mazurkiewicz, Gątek. Trener Adam Bukała.

Resovia zdobyła bramkę w 6. minucie, ale ze spalonego i zamiast prowadzić, kilka minut później przegrywała 0:1. Na szczęście szybko przyszło wyrównanie. Mogło być jeszcze lepiej, ale Gątka najpierw przegrał sam na sam z bramkarzem rywali, a niedługo potem huknął z 30 metrów, ale w poprzeczkę. Drugą połowę Resovia znów zaczęła od bramki, tym razem prawidłowo zdobytej. Niestety rzeszowianom nie udało się dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 1:2,
Motor Lublin – Wisła Kraków 0:0