Centralna Liga Juniorów U15. Stal Rzeszów rozbita we Wrocławiu. Śląsk jedną nogą w finale

Karol Pieniążek
Stal Rzeszów rozgromiona we Wrocławiu.
Stal Rzeszów rozgromiona we Wrocławiu. Marcin Jastrzębski
W pierwszym meczu półfinałowym Stal Rzeszów przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 2:7. Kluczowa dla całego meczu sytuacja miała miejsce w 28. minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał gracz Stali, Dudczak.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą przed rokiem - również na poziomie półfinałów, a wówczas lepszy okazał się Śląsk, który po remisowym dwumeczu zwyciężył w konkursie rzutów karnych.

Tym razem wiele na to wskazuje, że to ponownie Śląsk zagra w finale. Wrocławianie pojadą do Rzeszowa z zaliczką aż pięciu goli. Już od samego początku Śląsk przejął inicjatywę, lecz obrona Stali spisywała się wzorowo. Kluczowa dla przebiegu spotkania okazała się 28. minuta, kiedy wychodzącego “sam na sam” z bramkarzem Kucharskiego sfaulował Dudczak i obejrzał czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i pięknym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Do przerwy Śląsk zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw po świetnym zagraniu Moskaluka na listę strzelców ponownie wpisał się Kucharski, a kilka minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Moskaluk.

Wrocławianie dążyli do kolejnych trafień i już w pierwszej minucie po wznowieniu gry ponownie bramkę zdobył Kucharski kompletując hat-tricka. Duet Moskaluk-Kucharski się nie zatrzymywał, a 59. minucie było już 5:0, po świetnym zagraniu w pole karne pierwszego z nich akcję wykończył notując czwarte trafienie w tym meczu Maciej Kucharski. Do listy strzelców dla Śląska dopisał się jeszcze Litwin, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

“Stalowcy” grali do końca i zostali za to nagrodzeni. Dwie bramki na otarcie łez zdobył rezerwowy – Janiec, który przywrócił resztki nadziei “biało-niebieskim” przed rewanżem. Niestety, ale ostatni cios w tym meczu zadali wrocławianie, a konkretnie Stój, który wyprowadził gospodarzy na ponowne, pięciobramkowe prowadzenie.

Śląsk Wrocław - Stal Rzeszów 7:2 (3:0)

Bramki: Kucharski 29, 34, 41, 59, Moskaluk 40, Litwin 67, Stój 80+2 – Janiec 70, 75.

Śląsk: Pytlak - Kołakowski, Chyb, Czyzio, Litwin, Sadłocha, Kleczewski ż, Moskaluk, Kucharski (70 Stój), Różycki, Szura. Trener: Krzysztof Franczak.

Stal: Chrapusta – Perduta, Tomczuk, Skubel ż, Opyd (77 Rzeszutek), Dolata, Groń (55 Jagiełowicz), Gołacki, Dudczak cz [28], Siekaniec, Kobosz. Trener: Tomasz Patryn.

Sędziował: Robert (Wrocław).

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA