4. liga podkarpacka. Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała Legion Pilzno i awansowała do 3. ligi

kostek
Pogoń-Sokół Lubaczów po roku gry w 4 lidze awansowała do 3. ligi
Lubaczowska drużyna, aby nie patrzeć na wynik meczu Stali Łańcut, musiała wygrać i zadanie efektownie wykonała. Tym samym zapewniła sobie awans do trzeciej ligi. Gratulujemy!

Beniaminek z Lubaczowa od pierwszych minut ruszył ostro do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w dziesiątej minucie Kacper Rop otworzył wynik spotkania. Sto dwadzieścia sekund później Mateusz Jezierski podwyższył prowadzenie miejscowych. Napór gospodarzy nie słabnął i w dwudziestej drugiej minucie Kacper Rop trafił po raz drugi. Po trzeciej straconej bramce odważniej próbował atakować Legion. Niestety dla nich brakowało im dokładności w decydujących fragmentach akcji ofensywnych. Mimo trzech strzelonych bramek gospodarze ciągle mieli apetyt na kolejne trafienia i w czterdziestej drugiej minucie Grzegorz Gawle wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Po zmianie stron miejscowi ciągle przeważali, jednak już tak skuteczni nie byli, ale i tak dwie bramki zdobyli. Wpierw jeden z zawodników Legionu przelobował swojego bramkarza, zaś w końcówce meczu Michał Sitek strzałem z pola karnego, ustalił wynik spotkania. Goście na kwadrans przed końcem mieli chwilę radości. Kacper Nytko zdobył bramkę honorową, wykorzystując nieporozumienie defensywy i bramkarza gospodarzy.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Legion Pilzno 6:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Rop 9, 2:0 Jezierski 11, 3:0 Rop 22, 4:0 Gawle 42, 5:0 samob 68, 5:1 Nytko 74, 6:1 Sitek 89

Pogoń-Sokół: Siryk – Gul, Król (81 V. Guedes), Rębisz (72 Sitek), Dziadosz (87 Hass), Grabowski, Roslyakov, Rop (55 Basznianin), Jezierski (64 Matofij), Gawle, Duda. Trener Konrad Wojtowicz.

Legion: Stachnik – Czyjt, Gągała, Nawała (63 N. Kędzior), Nytko, Manzo, Barycza, Augustyn, D. Kędzior, Chmura, Tubek. Trener Marcin Kudłacz.