Centralna Liga Juniorów U17 i U15. Bolesna porażka Stali Rzeszów i kolejne zwycięstwo Igloopolu Dębica

Karol Pieniążek
Stal Rzeszów U15 wygrywa 3:0 z Wisłą Kraków.
Stal Rzeszów U15 wygrywa 3:0 z Wisłą Kraków. Krzysztof Kapica
Bolesną porażkę odnotowała rzeszowska Stal. Podopieczni Bartosza Stępnia prowadząc 3:1 do przerwy, ostatecznie musieli uznać wyższość Escoli Varsovia. Kolejny raz bohaterem "Morsów" został ich golkiper - Maksymilian Lis, który zdobył jedyną, zwycięską bramkę w meczu z Cracovią.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

Drugą porażkę z rzędu poniosła Stal Rzeszów. Podopieczni Bartosza Stępnia mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy ostatecznie ulegli Escolli Varsovia 3:4. Warto dodać, że hat-trickiem popisał się Jakub Kaczówka.
Kolejną niespodziankę sprawił natomiast Igloopol Dębica. Dębiczanie ograli na własnym boisku trzecią w ligowej tabeli Cracovię, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył bramkarz, Maksymilian Lis.

Stal Rzeszów – Escola Varsovia 3:4 (3:1)

Bramki: Kaczówka 22, 25, 45 – Jarecki 35, Filipkpowski 58, Dywan 63, Dolega 76.

Stal: Nowak – Sonntag, Zieja (46 Górniak), Urbaniak (72 Cynk), Brzęk (62 H. Leniart), Majkut (52 Polak), Blejwas, M. Leniart, Węgrzyn (46 Sadowski), Kucharski (46 Kobosz), Kaczówka (75 Tokar). Trener: Bartosz Stępień.

Igloopol Dębica – Cracovia 1:0 (1:0)

Bramka: Lis 34-karny.

Igloopol: Lis – Siedlecki, Jurkiewicz, Ciskał, Adamski, Gawle, Smoła, Gujda, Surmiak, Hatalski, Kurek. Trener: Łukasz Jamróg.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła P. – Legia 4:4; KKP Korona 2:1 Hutnik; Korona – Wisła K. 2:4; Polonia – GKS 10:0; Jagiellonia – AKS 2:3.

Centralna Liga Juniorów U15

W najlepszy możliwy sposób, czyli zwycięstwem zareagowała Stal Rzeszów na ostatni remis z Koroną Kielce. Rzeszowianie jeszcze przed przerwą ustalili wynik spotkania i awansowali na drugą pozycję w lidze.

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 0:3 (0:3)

Bramki: Kubal 18, Opyd 30, Lizak 35.

Stal: Chrapusta – Groń (80 Jagiełowicz), Cecuła, Dudczak (77 Jeleniewski), Siekaniec, Skubel (66 Jakubek), Dobruk, Kubal (77 Gołacki), Perduta, Opyd (68 Gut-Misiaga), Lizak (64 Dolata).

Pozostałe wyniki: Cracovia – Korona 1:0; Garbarnia – Sandecja 3:1, KKP Korona - Górnik 3:0.