Centralna Liga Juniorów U17 i U15. Stal Rzeszów wygrywa w derbach Rzeszowa, oraz pokonuje Legię Warszawa

Karol Pieniążek
Udany weekend Stali Rzeszów.
Udany weekend Stali Rzeszów. Marcin Jastrzębski
Ten weekend z pewnością należał do akademii Stali Rzeszów. Biało- niebiescy w CLJ U17 pokonali lidera z Warszawy, a w CLJ U15 pokonali Resovię w derbach.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

Świetną passę Legii Warszawa zakończyła rzeszowska Stal. Młodzi “Stalowcy” odrobili straty z pierwszej połowy i pokonali zespół ze stolicy 3:2. Była to pierwsza porażka Legii od listopada ubiegłego roku na tym poziomie rozgrywkowym, a Stal odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

Trzecią wygraną z rzędu odnotował Igloopol Dębica. “Morsy” pokonały GKS Bełchatów 2:1, a dwie bramki dla dębiczan zdobył bramkarz, Maksymilian Lis, który do tej pory strzelił wszystkie bramki dla Igloopolu w tym sezonie.

Stal Rzeszów - Legia Warszawa 3:2 (0:1)

Bramki: Węgrzyn 55, Polak 69, 87 - Gieroba 12, 71.

Stal: Nowak – Sonntag, Serwiński (70 Koczera), Kliś (71 Blejwas), Urbaniak, Pukała (80 H. Leniart), Węgrzyn, Piwnicki (75 Cynk), Sadowski (60 Polak), M. Leniart, Gaża (80 Słowik). Trener: Bartosz Stępień.

Igloopol Dębica - GKS Bełchatów 2:1 (2:0)

Bramki: Lis 16-karny, 32-karny.

Igloopol: Lis - Ciskał (82 Kolman), Adamski (82 Jurkiewicz), Gujda (90+3 Pyrcioch), Gawle, Hatalski (80 Piskadło), Kurek (68 Romanowski), Siedlecki, Smoła, Susz (60 Hołda), Surmiak (82 Sok). Trener: Łukasz Jamróg.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polonia – Motor 2:0; KKP Korona – Cracovia 2:3; Korona – Hutnik 1:3; Wisła P. - AKS 1:2; Jagiellonia - Wisła K. 4:2; Sandecja – Escola 0:2.

Centralna Liga Juniorów U15

Kolejny raz derby Rzeszowa na poziomie CLJ U-15 padły łupem rzeszowskiej Stali. Spotkanie lepiej rozpoczęła Resovia strzelając bramkę już w 5. minucie meczu, lecz sytuację gospodarzy skomplikowała czerwona kartka, którą zobaczył pod koniec pierwszej połowy Filip Jaworski. Stal do odrabiania strat ruszyła już od początku drugiej części, strzelając szybko wyrównującą bramkę autorstwa Kamila Sieczkowskiego. Gola na wagę trzech punktów dla biało-niebieskich w 75. minucie skutecznie egzekwując jedenastkę zdobył Kacper Cecuła.

Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kuzmarov 5, 1:1 Sieczkowski 50, 1:2 Cecuła 75-karny.

Resovia: Proczek - Jaworski, Pelc, Rzeźnik, Stachowicz, Kuzmarov (41. Ruszała), Szczerba (47. Lib), Cyrulik (64. Halwa), Lis (77. Kruczek), Kulig (77. Kowal), Stabryła (41. Tenderenda). Trener: Michał Kachniarz.

Stal: Chrapusta - Groń, Siekaniec (40 Dobruk), Cecuła, Perduta – Kobosz, Tomczuk (75 Dudczak), Kubal (75 Janiec), Kostek (40 Dolata), Opyd (75 Gałka), Sieczkowski (65 Gołacki). Trener: Maciej Seroka.

Pozostałe wyniki: Cracovia – Hutnik 4:0; KKP Korona – Garbarnia 1:1; Wisła - Korona 2:3.