Chinki o włos lepsze od Polek

Pomimo zaangażowanej gry i gromkiego dopingu publiczności Polkom nie udało się pokonać reprezentacji Chin. Fot. Krzysztof Łokaj
Reprezentacja Chin okazała się minimalnie lepsza od Polski, podczas rozgrywanego w hali na Podpromiu turnieju World Grand Prix siatkarek.

Wynik: 2:3 (26:28, 26:24, 15:25, 25:23, 12:15). Mecz oglądało ok. 4000 widzów.

Przed turniejem mało kto obstawiałby zwycięstwo Polek. Jednak łatwe zwycięstwo Amerykanek z Rosjankami (3:0) parę godzin wcześniej, dawało sporo nadziei, że i Polska może sprawić niespodziankę.

Od pierwszego seta zagrała Maria Liktoras, która odniosła dzień wcześniej w meczu z USA kontuzję i jej występ stał pod znakiem zapytania.

- To nic groźnego, zwykłe nadwerężenie stawu - powiedziała nasza środkowa.

Polki przede wszystkim przesypiały pierwszą część każdego niemal seta, przez co zmuszone były potem gonić rywalki. Dwa pierwsze sety ważyły się do samego końca. W inaugurującym w końcówce bardziej precyzyjne okazały się Chinki, ale już w kolejnym "pazurki" pokazały biało-czerwone, które przez cały mecz mogły liczyć na gromki doping rzeszowskiej publiczności, wspomaganej przez gości z całej Polski.

Trzecia odsłona była fatalna dla naszej reprezentacji. Polki tylko w pierwszej fazie dzielnie dotrzymywały kroku rywalkom, które w pewnym momencie odskoczyły na zbyt dużą do odrobienia przewagę. Biało-czerwone jednak się nie poddały i niemal odegrały się Chinkom tym samym, gdyby nie zbyt nerwowa końcówka.

Tie-break należał już do Azjatek, które nie pozwoliły naszym zawodniczkom ani raz wyjść na prowadzenie.

W niedzielę o 20 w ostatnim meczu zawodów Polki zmierzą się z Rosjankami. Wcześniej o 17 rozegrany zostanie mecz USA z Chinami.

POLSKA - CHINY 2:3 (26:28, 26:24, 15:25, 25:23, 12:15)