Ciarko PBS Bank Sanok gromi w Katowicach. Zwycięstwo 16:3!

mawa
Tomasz Sowa
- Treningi mamy zdecydowanie mocniejsze niż ten mecz. Najważniejsze, że nikt nie odniósł urazu - mówił po meczu Miroslav Frycer, trener Ciarko PBS Banku. W Katowicach jego drużyna wygrała 16:3.

Sensacją pachniało tylko do 11 minuty, gdy GKS Katowice prowadził z mistrzem Polski 2:1. W całym meczu to jednak zespół Ciarko, w którym najbardziej podobali się Marek Strzyżowski i Mike Danton, miał ogromną przewagę, aż 77 razy strzelał na katowicka bramkę. Tak ostro, że po 7 golu "Gieksa" zmieniła bramkarza

Co ciekawe w meczu punktowało aż 17 z 19 zgłoszonych do gry zawodników gości. Swoją pierwsza bramkę w sezonie zdobyli wspomniany Strzyżowski oraz Kamil Dolny bombą z niebieskiej i Mike Cichy technicznym uderzeniem. Dla dwóch ostatnich były to pierwsze gole w PHL.

Był to ostatni mecz 15. kolejki. Teraz w lidze nastąpi przerwa dla reprezentacji. Dlatego w niedzielę wolne dostali kadrowicze Rafał Dutka i Krzysztof Zapała.

GKS Katowice - Ciarko PBS Bank Sanok 3:16 (2:5, 1:6, 0:5)

0:1 Ćwikła 2 minuta (asysty: Dolny i Biały), 1:1 Szadrin 3 (Bezuhłyj), 2:1 Bezuhłyj 4 (Szadrin i Siemjan), 2:2 Danton 11, 2:3 Pietrus 14 (Knox i Danton), 2:4 Strzyżowski 19 (Pietrus i Ćwikła), 2:5 Cichy 20 (Vozdecky i Sinagl), 2:6 Knox 21 (Danton i Pietrus), 2:7 Vozdecky 21 (Sinagl i Zatko), 2:8 Wilusz 23 (Strzyżowski), 2:9 Danton 27 (Pietrus i Knox), 3:9 Gulbinowicz 27, 3:10 Rąpała 35 (Knox i Pietrus), 3:11 Dolny 39 w przewadze (Rąpała i Ćwikła), 3:12 Turon 44 (Biały i Sawicki), 3:13 Vozdecky 46 (Danton), 3:14 Strzyżowski 49 (Wilusz), 3:15 Turon 50 (Sinagl i Cichy), 3:16 Kostecki 56.

HC GKS Katowice: Selin (21 Domogała) - Lacheta, Krokosz; Smirnovs, Cyganek - Riabow, Siemjan, Bezuhłyj; Szadrin, Swiderski, Komarczew; Kret, Kulawik, Gulbinowicz. Trener Maksymilian Lebek.

Ciarko PBS Bank: Skrabalak - Turon, Williams; Richter, Zatko; Dolny, Rąpała - Danton, Sawicki, Knox; Vozdecky, Pietrus, Sinagl; Kostecki, Cichy, Strzyżowski; R. Ćwikła, Wilusz, Biały oraz Wanat. Trener Miroslav Frycer.

Sędziował Molenda (Sosnowiec). Kary: 4 - 0 minut. Mecz bez publiczności.