Tauron Hokej Liga. Sanoczanom w Nowym Targu starczyło pary tylko na pierwszą tercję...

Sanoczanie nie zdołali utrzymać przewagi w Nowym Targu choć po pierwszej tercji prowadzili 2:0 Tomasz Sowa
W Nowym Targu Marma Ciarko STS Sanok stoczył wyrównany bój z gospodarzami, ale znowu musiał pogodzić się z porażką.

W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli na początku lepsze wrażenie robili sanoczanie, którzy po pierwszej tercji prowadzili już 2:0. Gospodarze mocno dążyli do wyrównania, ale bezbłędny w bramce STS-u był Filip Świderski. Kontaktowego gola udało im się zdobyć dopiero w kolejnej odsłonie, gdy wykorzystali dwukrotnie moment gry w przewadze.

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej tercji - miejscowi odskoczyli już na dwie bramki, ale zespół z Sanoka zdołał jeszcze odpowiedzieć trafieniem Cedera.

W Nowym Targu nie mogli wystąpić Marek Strzyżowski i Szymon Dobosz, którzy zostali zawieszeni po piątkowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec - ten pierwszy na trzy mecze, a drugi na dwa.

PZU Podhale Nowy Targ - Marma Ciarko STS Sanok 4:3

Tercje: 0:2, 2:0, 2:1.

Bramki: 0:1 Gnida 4 (asysty: Filipek, MacEachern), 0:2 Ceder 9 (Filipek), 1:2 Kudzin 22-w przewadze (Załamaj, Szczechura), 2:2 Wielkiewicz 35-w przewadze, 3:2 Szczechura 46 (Wronka, Themar), 4:2 Paranica 50, 4:3 Ceder 53 (Filipek).

Podhale: Lindskoug - Pangiełow-Jułdaszew, Tomasik, Wielkiewicz, Wronka, Neupauer - Załamaj, Kudzin, Szczechura, Cichy, Themar - Kiss, Horzelski, Paranica, Soroka, Worwa - Słowakiewicz, Michalski. Trener: Sami Hirvonen.

STS: Świderski - Binner, Florczak, Filipek, Ceder - MacEachern, Burzik, Gnida, Kivinen, Karnas - Najsarek, Musioł, Sienkiewicz, Miccoli, Fus - Dulęba, Rybnikar. Trener: Elmo Aittola.

Minuty karne 4-8.
Strzały 33-23.
Widzów 926.

POZOSTAŁE WYNIKI: Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 4:0; GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:0; GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.