Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cyberpracownik - pracuj w Rzeszowie, zarabiaj w Warszawie

Alina Bosak [email protected] 17 867-22-33
Telepraca to dobre rozwiązanie dla młodych mam. Fot. Archiwum
Telepraca to dobre rozwiązanie dla młodych mam. Fot. Archiwum
Czy mieszkając w Rzeszowie, można zarabiać po warszawsku? Z telepracą i owszem. Wirtualne biura, dostępność 24h, poczta w telefonie, giełdowe serwisy w samochodzie - tak pracuje coraz więcej ludzi. Sprawdziliśmy, czy firmy szukają telepracowników.

 

W Polsce trwa wielka promocja zatrudnienia w formie telepracy. Wizja bycia cyberpracownikiem, który nie musi co rano przepychać się przez korki, by dostać się do pracy, kusi coraz więcej osób. Dziś najważniejsza staje się jakość wykonywanej pracy, osiągane efekty i wyniki, a nie liczba godzin spędzonych w biurze. W odpowiedzi na te wymagania telepraca staje się optymalnym rozwiązaniem. Ale czy tak łatwo zostać telepracownikiem?

Dla tych co znają sieć

Na popularnych portalach ofert telepracy nie szuka się na zasadzie - "wybierz województwo". Cyberpracownik może pracować w dowolnym miejscu, a tylko od czasu do czasu wybrać się w podróż do firmy. Ofert wcale jednak nie ma na pęczki. Na portalu pracuj.pl znaleźliśmy ich raptem pięć, na innych portalach z ofertami - podobnie. Mimo wszystko specjaliści od zatrudnienia zapewniają, że coraz więcej osób ma możliwość pracy w domu. Zwłaszcza, że telepraca nie różni się aż tak bardzo od pracy w siedzibie firmy, za biurkiem.

- Już teraz w koncernach - zamiast zebrań i narad - odbywają się videokonferencje, pracownicy kontaktują się między sobą za pomocą komunikatorów internetowych czy telefonów - zauważa Marcin Opas, _prezes zarządu FIRMY 2000 Sp. z o.o., zarządzający usługą "Telepraca - nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach". -_ Coraz więcej zagranicznych pracodawców potrzebuje specjalistów, którzy mogliby wykonywać część pracy w Polsce, z kolei polskie przedsiębiorstwa potrzebują specjalistów do kontaktów na rynkach międzynarodowych. Taki rodzaj pracy nie wymaga osobistego kontaktu z pracodawcą, w każdym razie nie na co dzień.

Jak zapewnia M. Opas, zatrudniając telepracownika, pracodawca może liczyć na duże oszczędności. Koszty utrzymania telepracownika są aż o 30-40% mniejsze, a przedsiębiorstwo zwiększa możliwość pozyskania specjalistów niedostępnych w sposób tradycyjny. Telepraca ma jeszcze jedną zaletę - pozwala na pełną aktywność zawodową osobom niepełnosprawnym, wychowującym dzieci, studentom czy ludziom, którzy preferują pracę w domu.

Dla kogo praca w domu

Najwięcej ofert telepracy mogą znaleźć osoby, dla których cyberświat nie ma tajemnic - graficy, programiści, testerzy oprogramowania, gier itp. Przyszłość jest przed tymi, którzy znają język angielski. Oni mogą zarabiać już nie tylko pensje warszawskie, ale w ogóle zmienić walutę wpływów na swoje konto i zarabiać w euro, funtach lub dolarach.

Telepraca to elastyczna forma zatrudnienia na odległość, która cały czas zyskuje na popularności. Sprzyja temu usługa realizowana na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która będzie trwać do lutego 2012 roku. Usługa ma na celu popularyzację zatrudnienia telepracowników przez polskich przedsiębiorców. W ramach działań na terenie całej Polski trwają dofinansowane szkolenia, w których weźmie udział, co najmniej 2000 właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Więcej informacji na www.telepraca.gov.pl

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24