Cztery medale podkarpackich łuczników na mistrzostwach Polski juniorów. Złoto Wiktorii Toczek

luci
Nz. podium rywalizacji dziewcząt. Na 1. miejscu Wiktoria Toczek, po lewej Agata Osuch. Trzecia od prawej w biało-czerwonej koszulce Marlena Kocaj. Tramp Jarosław
Podkarpacie zajęło 2. miejsce w klasyfikacji województw podczas łuczniczych mistrzostw Polski juniorów w Kielcach. Reprezentanci naszych klubów wywalczyli cztery medale - jeden złoty i trzy srebrne.

Złoto w kategorii dziewcząt wywalczyła Wiktoria Toczek. Zawodniczka Sagitu Humniska w finale pokonała 6:0 Agatę Osuch z Tramp Jarosław. Ta ostatnia w ćwierćfinale wyeliminowała z kolei najlepszą po kwalifikacjach Marlenę Kocaj (Resovia).

W rywalizacji chłopców brąz wywalczył Jakub Biela (Tram Jarosław), który w m.in. ćwierćfinale pokonał 6:5 Pawła Czyża z Resovii.

Duet Kocaj/Czyż nieudane starty indywidualne powetowali sobie w rywalizacji par mieszanych. Mikst Resovii zajął 2. miejsce przegrywając finał z Marymontem Warszawa. Podkarpacie w klasyfikacji województw zajęło 2. miejsce za Mazowszem.