Czuwaj przegrał ostatni mecz, ale został wicemistrzem

wab
Łukasz Solski
Po 11. kolejnych zwycięstwach w 1 lidze gr. B, przemyska drużyna nieznacznie przegrała w Końskich, ale nie straciła drugiej pozycji, gdyż Olimpia Piekary Śląskie uległa u siebie Miedzi Legnica. Gratulujemy Czuwajowi, jego trenerom i działaczom!

Przebieg pierwszej połowy był wyrównany, ale także dość nerwowy, bowiem sędziowska para z Radomia koniecznie chciał osłabić personalnie Czuwaj, co też jej się udało. Od 13. min na boisku brakowało już młodego obrońcy, Pawła Kubika. Mimo osłabienia, 10 minut później przemyślanie prowadzili 11:8, a następnie 12:9.

W 47. min. po raz ostatni zanotowano kolejny remis 16:16. Potem nastąpił okres dobrej gry miejscowych i słabszy naszych, w efekcie czego zrobiło się 21:16 dla Końskich. W 55.min. było 23:20. Czuwaj, dzięki dobrej postawie bramkarza Pawła Sara „gonił” wynik, zmniejszając dystans do jednego gola (25:24). Miał jeszcze sześć sekund, aby wyrównać, ale jego ostatnia akcja nie powiodła się.

POZOSTAŁE WYNIKI: Moto-Jelcz Oława – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 19:27 (9:17) ; SPR Tarnów – Olimp Grodków 36:26 (22:14); MTS Chrzanów – VIVE Tauron II Kielce 31:28 (19:10); MKS Kalisz – ASPR Zawadzkie 37:18 (19:10); AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wlkp.33:27 (12:13); Olimpia MEDEX Piekary Śl. – Siódemka Miedź Legnica 29:31 (14:13).

KSSPR Końskie - Czuwaj Przemyśl 25:24 (11:12)

Końskie: Wnuk, Szot – Jakubowski 1, Sękowski 2, Słonicki 1, Jamioł 3, Matyjasik 6, Napierała 2, Mastelarz 2, Gasin 2, Rutkowski 6, Maleszak, Pilawski, Smołuch. Trener Michał Przybylski.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski, Kijanka – Puszkarski 2, Biernat 3, Stołowski 5, Nowak 2, Kulka 1, Kroczek 4, Kubisztal 7, Kubik, Bajwoluk, Trawnicki, Lew. Trener Piotr Kroczek.

Wykluczenie: Kubik (13, gradacja kar). Kary: 12 min – 20 min. Widzów 250 (w tym ok. 30 z Przemyśla).