Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Danuta Kornaga

Redakcja
Gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego w Czarnej

Jeśli uważasz, że pani Danuta Kornaga powinna otrzymać tytuł Belfra Roku 2011/2012 wyślij SMS na numer 72466 w treści napisz gbelfer.5
Koszt jednego SMS-a 2,46 z VAT

1. Życiowe motto:
"Tylko proste rozumowanie pozwala żyć przyzwoicie".

2. Największy sukces:
Myślę, że uznanie uczniów.

3. Nietypowe zainteresowania:
szydełkowanie, ogrodnictwo.

4. Inicjatywy na rzecz szkoły:
Jestem nauczycielką od 1985r. W Czarnej pracuję od 1987r. początkowo w szkole podstawowej, a od 1999r. w gimnazjum jako dyrektor.
Od roku 1990 do 1997r. byłam zastępczynią dyrektora szkoły podstawowej. W latach 1990 - 2006 ukończyłam studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne o specjalnościach: pedagogika opiekuńcza, wychowanie do życia w rodzinie, wiedza o społeczeństwie, nauczanie języka polskiego i literatury oraz zarządzanie oświatą. Wszystkie formy dokształcania miały związek z potrzebami szkoły. Podnosiłam swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i warsztatach metodycznych.
W 1994r. uzyskałam I stopień specjalizacji zawodowej. Jestem egzaminatorem w części humanistycznej gimnazjum.
Jestem autorem innowacji z wiedzy o społeczeństwie "Żyję na tej ziemi - chcę wiedzieć". Nauczyciele Gimnazjum im. prof. Stefana Myczkowskiego, pozytywnie przeze mnie stymulowani pracują innowacyjnie, ponieważ szkoła miała zarejestrowanych 5 innowacji. Jako dyrektor szkoły dbam o rozwój zdolności uczniów i nauczycieli, współpracuję z organizacjami pozarządowymi i władzami lokalnymi i oświatowymi.
Gimnazjum współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. Akademią Rolniczą w Krakowie, której pracownicy naukowi corocznie prowadzą zajęcia na terenie szkoły.
Wspólnie z nauczycielami skutecznie wdrażam i realizuję projekty w ramach konkursów dotacyjnych i zadań UE. Gimnazjum realizowało lub było partnerem w następujących projektach: 2006r. "Miasto, sieć, umysł - bez obaw", 2007/2008 "Siedlisko" - partner w realizacji. W roku 2008/2009 wspólnie ze Stowarzyszeniem B4 w gimnazjum były prowadzone zajęcia "Made in Bieszczady - multimedialne potyczki artystyczne dzieci i młodzieży" w czterech kategoriach tematycznych, w których uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz starsze (7 - 18 lat). Patronat nad całością projektu miało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cały projekt zakończył się posumowaniem i rozdaniem atrakcyjnych nagród dla zwycięzców konkursów. W roku szk. 2008/2009 gimnazjum przystąpiło do projektu PO KL "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie". Projekt ma charakter długofalowy - trzyletni i dotyczy przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, w którym biorą udział tylko 73 gimnazja z całej Polski. W ramach tego projektu uczniowie mogli nie tylko uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, ale również wyjeżdżać na kolonie i wycieczki, w tym zagraniczne.
Gimnazjum ma bogate doświadczenie w konkursie prowadzonym przez Bieszczadzki Park Narodowy "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów", w którym uczniowie zajmowali czołowe lokaty oraz w konkursie "O Bieszczadach wiem prawie wszystko", który w roku 2011 wygrała nasza uczennica.
Uczniowie gimnazjum uczestniczą w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, gdzie zdobywają tytuły finalistów i uczestników.
W roku szkolnym 2007/2008 w gimnazjum odbyła się wizytacja zewnętrzna prowadzona przez wizytatora KO, która zakończyła się sformułowaniem wniosków bardzo pozytywnych pod adresem szkoły.

5. Zajęcia pozalekcyjne:
Założyłam i prowadzę w szkole "muzeum" przyrodnicze, które skupia w swoich zasobach wiele okazów flory i fauny bieszczadzkiej i jest dostępne dla uczniów i gości w celu popularyzowania bogactwa i piękna naszej małej ojczyzny. W tym "muzeum" prowadzę zajęcia z uczniami.

6. Liczba przygotowanych olimpijczyków:
Nie przygotowuję olimpijczyków, ponieważ z przedmiotów których nauczam nie ma konkursów tego typu. Uczę wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie jestem pedagogiem szkolnym.

7. Działalność społeczna
W ramach środków unijnych np. wdrażanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 2003r. gdzie prowadzone były zajęcia dla dorosłych mieszkańców wsi w ramach programów SAPARD oraz podstaw obsługi komputera.
Jako nauczyciel i dyrektor szkoły nie zapominam o wymiarze lokalnym działań. Szkoła organizuje różne imprezy oraz bierze udział w akcjach: m.in. Gminne Dni Rodziny, Kwietny Bieg, Sprzątanie Świata, Wieczór papieski, Dzień Dziecka, Światowy Dzień Drzewa, Czyste Góry, Kampania Profilaktyczna, Czysty Las, Szkolny Festyn Świąteczny.
Jestem członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli,
Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Sądowym kuratorem społecznym.

8. Nagrody i osiągnięcia
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2011roku otrzymałam od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę.
Za swoją pracę corocznie otrzymuję Nagrodę Wójta Gminy Czarna.
W 1995r. otrzymałam Nagrodę Kuratora.

9. Największe osiągnięcie w 2011 roku
W 2011 roku szkoła otrzymała zaszczytne miano "Szkoły Odkrywców Talentów", gdzie w gronie nauczycieli realizujących konkretne zadania były moje zajęcia z edukacji obywatelskiej i wolontariatu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24