Developres nokautuje Karpaty w derbach [Relacja]

Pado
Siatkarki Developresu Rzeszów nie dały szans, we własnej hali lokalnemu rywalowi, każdy set był pod dyktando gospodyń, a mecz trwał niespełna półtorej godziny.

Ten mecz był niczym egzekucja, o ile rok temu to właśnie krośnianki niesamowicie zaskoczyły Developres i ku zdziwieniu licznych kibiców wygrały w Rzeszowie, o tyle teraz było całkowicie na odwrót.

Już w pierwszym secie gospodynie pokazały jaką siłą dysponują na zagrywce. Była zawodniczka Karpat Katarzyna Warzocha dopiero przy szóstym serwie zeszła z pola zagrywki, bo jej koleżanka pomyliła się w ataku z kontry (7-2). Przewaga rosła błyskawicznie. Serię punktów Developresu przerywały tylko od czasu do czasu ataki Iwony Grzegorczyk, która jako jedyna robiła krzywdę zagrywką ekipie z Rzeszowa, w pierwszym secie notując dwa asy.

Krośnianki przez gorsze przyjęcie nie mogły wykorzystać swojego największego atutu, czyli ataku ze środka. Czołowa w tym elemencie "Karpatka" Aneta Duda skutecznym atakiem popisała się dopiero w trzecim secie.

Drugi set rozpoczęły blokiem Paula Szeremeta z Warzochą. W rewanżu dobry atak wykonała Ewelina Mikołajewska, ale chwilę potem Developres znów zaczął się napędzać. Dobrą zmianę na przyjęciu w zespole z Krosna dała Joanna Brylińska. Odbiór zagrywki znacznie się poprawił i rozgrywająca Agnieszka Dziadosz miała większe pole do popisu. Częściej zaczęły punktować w ataku Grzegorczyk i Mikołajewska, ale to nie wystarczało, bo rozpędziły się tym razem środkowe z Rzeszowa. W końcówce drugiej partii krośnianki po raz pierwszy w tym meczu zanotowały punktowy blok autorstwa Dudy i Grzegorczyk.

Te same zawodniczki otworzyły w taki sam sposób trzecią partię. Następnie asa zanotowała Nadziałek, a po ataku Grzegorczyk było już 4:0 dla Karpat. Krośnianki nie cieszyły się jednak zbyt długo z prowadzenia. Po błędzie "karpatek" na siatce było 5:5, a gdy Ewa Śliwińska zaserwowała asa (9:7) rzeszowianki powoli zaczęły odskakiwać. Mecz zakończył blok Warzochy na Mikołajewskiej.

DEVELOPRES RZESZÓW - PWSZ KARPATY KHS MOSIR KROSNO 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

DEVELOPRES: K. Filipowicz 1, Olszówka 9, Śliwińska 11, Nowakowska 6, Warzocha 11, Szeremeta 16, P. Filipowicz (libero) oraz Jagodzińska 3, Szady, Adamska 1; trener Wojtowicz.
Karpaty: Nadziałek 2, Słonecka 1, Bałucka, Duda 3, Grzegorczyk 13, Mikołajewska 8, Czekajska (libero) oraz Brylińska 3, Wajda 1. Trener Stanisławczyk.
Sędziowali: Mariusz Fiutek oraz Janusz Cyran. Widzów 500 (40 z Krosna).