Developres Rzeszów pewnie pokonał Radomkę Radom w drugim sparingu

Developres w ten weekend grał sparingi z Radomką Radom
Developres w ten weekend grał sparingi z Radomką Radom W. Łyżwa
Wysokim zwycięstwem Developresu SkyRes Rzeszów zakończył się drugi sparing z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Po remisie w piątek, w sobotę rzeszowianki wygrały 4:0.

Wynik może świadczyć, że mecz był jednostronny, ale nie do końca tak to wyglądało. W każdym z setów toczyła się zacięta walka, a ich wynik ważył się do ostatniej piłki.

Developres wyszedł do tego spotkania w lekko zmienionym składzie, w porównaniu do piątkowego starcia. Tym razem szansę od początku dostała m.in. rozgrywająca Marta Krajewska i środkowa Anna Stencel.

W pierwszym secie po udanym początku rzeszowianki nieco spuściły z tonu, dzięki czemu po atakach Janisy Johnson gospodynie prowadziły 14:11. W drugiej części seta uaktywniła się mocniej Alexandra Lazić i to w dużej mierze dzięki niej Developres wygrał do 22.

W drugim secie podopieczne trenera Stephane'a Antigi prowadziły już 10:5, ale rywalki potrafiły odrobić tę stratę i nawet wyjść na prowadzenie 19:17. W końcówce jednak z dobrej strony pokazał się rzeszowski blok. Ten ostatni element zadecydował też o wygranej Developresu w trzecim secie, w którym Radomka również miała swoje lepsze momenty. Gospodynie prowadziły 16:13, ale i tym razem końcówka partii należała do ich rywalek.

W czwartym secie było nawet 15:10 dla Radomki. Rzeszowianki jednak szybko odrobiły straty i po kolejnych emocjach w końcówce i ataku Aleksandry Rasińskiej zakończyły spotkanie bez straty seta.
Kolejne starcia obu zespołów w czwartek i piątek w Rzeszowie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów 0:4

Sety: 22:25, 23:25, 26:28, 25:27

Radomka: Honorio, Bałucka, Johnson, Łukasik, Twardowska, Skorupa, Witkowska (libero) oraz Laskowska, Biała, Zaborowska, Szczygioł

Developres: Van Ryk, Krajewska, Blagojević, Stencel, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Krzos (libero) oraz Polańska, Grabka, Rasińska, Kaczmar, Fidon-Lebleu, Przybyła (libero).