Developres skończył rundę zasadniczą na pierwszym miejscu

luci, pisz
Developres rozprawił się z tomaszowiankami. Nz. atakuje Izabela Cieśnik.
Developres rozprawił się z tomaszowiankami. Nz. atakuje Izabela Cieśnik. KRZYSZTOF KAPICA
Do samego końca trwała walka o pierwsze miejsce w grupie IV drugiej ligi siatkarek. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi setów wygrał Developres Rzeszów.

OPINIA ZAWODNICZKI

Katarzyna Warzocha

KATARZYNA WARZOCHA, środkowa Developresu

Cały mecz był pod naszą kontrolą, może miałyśmy lekki zastój w trzecim secie, takie się czasem zdarzają, ale wyszliśmy z niego. Cieszę się, ze zwycięstwa i z tego, że mamy to pierwsze miejsce. To daje nam przewagę nad rywalkami w play-off, bo będziemy mieć więcej meczów u siebie.

Po raz pierwszy od wielu sezonów rozgrywki w II lidze zdominowały dwie drużyny z Podkarpacia - Developres i Karpaty Krosno. W bezpośrednich starciach lepsze były dwukrotnie krośnianki, ale w przekroju całego sezonu zasadniczego lepszy bilans uzyskały rzeszowianki.

Pierwsze miejsce siatkarki Developresu przypieczętowały pewnym zwycięstwem 3:0 w ostatnim meczu rundy zasadniczej nad Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Rzeszowianki w nieco zmodyfikowanym składzie od samego początku nadawały ton grze. Pierwszy set był wręcz błyskawiczny. Im dalej w las, tym zawodniczki Developresu były bardziej spokojne o wynik i rywalkom częściej udawało się je zaskoczyć, nie było jednak obaw o wynik. Tomaszowianki imponowały głównie w obronie, Gabriela Gasidło, Magda Olszówki i Paula Szeremeta posyłały bomby na stronę przyjezdnych, a te w nieprawdopodobny sposób wybroniły wiele piłek, kilka razy udawało się też im skontrować. To było jednak za mało, gdyż ataki rywalek często zatrzymywał rzeszowski blok. Jedynie w trzecim secie walka wydawała się być wyrównana, gdy jednak tylko tomaszowianki się zbliżały, Tomasz Kamuda prosił o czas, na którym musiał przypominać swoim zawodniczkom, że mecz się jednak nie skończył. Reprymendy przyniosły skutek.

DEVELOPRES RZESZÓW - TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. 3:0 (25:13, 25:18, 25:21)
DEVELOPRES: K. Filipowicz, Szeremeta, Olszówka, Gasidło, Warzocha, Cieśnik, Peret (libero) oraz Wilk, Myjak, Mich, Pyrć (libero II).
WIDZÓW 150.

Runda play-off (6 I 7 kwietnia):

Developres - Pogoń, Karpaty - Szóstka;
play-out: Tarnów - Dalin, Wieliczka - Siarka.

Równie pewnie jak rzeszowianki w ostatnim meczu wygrały Karpaty Krosno.

"Karpatki", choć w ich składzie zabrakło Paluch i Sieradzkiej, a Grzegorczyk grała z urazem, nie miały większego problemy z ograniem Sandecji.

- Cały mecz był pod naszą kontrolą, choć nie wszystko mi się podobało w naszej grze. Mamy jednak kilka tygodni i wszystko powinniśmy naprawić - ocenił Dominik Stanisławczyk, trener krośnianek.

Wygrana Karpat nie była zagrożona, nawet przez chwilę. Krośnianki od samego początku uzyskiwały przewagę i pielęgnowały ją do ostatnich piłek w setach.

SANDECJA NOWY SĄCZ - PWSZ KARPATY MOSiR KROSNO 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)
KARPATY: Nadziałek Czarnowska,, Dziadosz, Perlińska, Halasz, Beda. Bielecka (libero) oraz Mikosz, Witkoś. Grzegorczyk,

Komplet zwycięstw naszych II-ligowych siatkarek uzupełniły w sobotę zawodniczki Siarki Tarnobrzeg.

Mecz w Myślenicach nie decydował o miejscu obu drużyn w tabeli, ale tarnobrzeskie siatkarki potraktowały to spotkanie prestiżowo i chwała im za to. W serca swoich kibiców wlały nadzieję, że w walce o zachowanie drugoligowego bytu nic jeszcze nie jest stracone.

Pierwszy set był najlepszy w wykonaniu naszej drużyny, która popełniła jedynie dwa błędy własne, a to wystarczyło by myśleniczanki skazać na szybką przegraną.

Sporo emocji było w drugiej partii, niestety, nie wynikała ona z dobrej gry obu drużyn, raczej z serii koszmarnych błędów.

W trzeciej partii wszystko wróciło do sytuacji z początku spotkania, tarnobrzeskie siatkarki grały ładnie dla oka, nie popełniały prostych błędów, dzięki czemu mogły opuścić boisko uśmiechnięte i oby ten uśmiech towarzyszył im do samego końca sezonu.
DALIN MYŚLENICE - ANSER-SIARKA TARNOBRZEG 0:3 (13:25, 23:25, 13:25)
SIARKA: Bator, Wąż, Róg, Galica, Chmiel, Dziadosz, Juda (libero) oraz Pietrasik, Janda.

MKS V LO San-Pajda Łańcut pauzował.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Jedynka PKCH PWSZ Tarnów - Szóstka Biłgoraj 1:2 (18:25, 19:25, 25:15, 18:25), MKS MOS Wieliczka - Pogoń Proszowice 1:3 (20:25, 26:28, 27:25, 17:25).