Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dr Tomasz Piechowiak z Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego został laureatem prestiżowego konkursu START 2021

beta/mat. prasowe UR
Mat. prasowe UR
Dr inż. Tomasz Piechowiak z Instytutu Technologii Żywności i Żywienia w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego został laureatem prestiżowego konkursu START 2021 organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci programu START otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.

- Warto zaznaczyć, że spośród 1034 kandydatów do dofinansowania zakwalifikowano jedynie 100 osób - zwraca uwagę dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR. - Stypendia START stanowią wyróżnienie dla młodych naukowców, którzy, choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą się już wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi.

O stypendium ubiegać się mogą młodzi naukowcy do 30 r.oku życia(lub starsi, jeżeli korzystają z regulaminowych możliwości przedłużenia). Dorobek kandydatów - udokumentowany patentami lub publikacjami w uznanych polskich i zagranicznych periodykach naukowych - jest oceniany przez uczonych będących autorytetami w swoich dziedzinach. Formalnie poprawne wnioski najpierw ocenia panel ekspercki, który najlepsze kandydatury kieruje do recenzji. Każdemu wnioskowi zakwalifikowanemu do tego etapu przygląda się kolejnych trzech recenzentów. Na podstawie opinii zebranych na poszczególnych etapach oceny merytorycznej wyboru laureatów dokonuje Zarząd Fundacji. Decyzja Zarządu zatwierdzana jest przez Radę Fundacji.

Uroczysta, jubileuszowa promocja doktorów i doktorów habilit...

Dr inż. Tomasz Piechowiak jest adiunktem w Zakładzie Chemii i Toksykologii Żywności Instytutu Technologii Żywności i Żywienia UR. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem przemian biochemicznych zachodzących w owocach jagodowych podczas przechowywania w atmosferze ozonu, określaniem właściwości biologicznych polifenoli pochodzących z odpadów przemysłu spożywczego oraz prowadzi badania nad wykorzystaniem powłok jadalnych w przechowalnictwie owoców miękkich. W obecnej chwili realizuje grant badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, OPUS 18 pt. „Rola metabolizmu energetycznego mitochondriów w kształtowaniu jakości owoców jagodowych przechowywanych w atmosferze ozonu" oraz jest stypendystą Ministerstwa Edukacji i Nauki.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24