NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu...

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu stracił dzisiaj pracę. To efekt kontroli w tej instytucji

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu stracił dzisiaj pracę. To efekt kontroli w tej instytucji

  ©Norbert Ziętal

  Dzisiaj prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podjął decyzję o "rozwiązaniu stosunku pracy" z dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu. Decyzja została podjęta na wniosek dyr. MOPS i za porozumieniem stron.
  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu stracił dzisiaj pracę. To efekt kontroli w tej instytucji

  ©Norbert Ziętal

  - Decyzja o rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektorem MOPS w Przemyślu, została przez prezydenta podjęta na wniosek byłego już dyrektora i na zasadzie porozumienia stron — informacje "Nowin" potwierdza Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

  Dlaczego?

  - Jest to wynik kontroli przeprowadzonej w ubiegłym roku i wynikających z nich wytycznych — dodaje rzecznik.

  Odwołany dzisiaj dyr. MOPS w Przemyślu sprawował tę funkcję od 2011 r.

  Dotarliśmy do obszernych dokumentów sporządzonych po kontrolach, przeprowadzonych w przemyskim MOPS, w kwietniu i maju ub. roku, a więcej jeszcze za urzędowania poprzedniego prezydenta Przemyśla Roberta Chomy oraz doraźnej kontroli przeprowadzonej w grudniu ub. roku, po rozpoczęciu kadencji przez nowego prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Są to oficjalne dokumenty, dostępne dla każdego.

  Kontrolerzy z Urzędu Miejskiego w Przemyślu wykazali szereg nieprawidłowości, m.in. w wydatkowaniu pieniędzy, w przemyskim MOPS.

  Wyniki niektórych ustaleń kontrolerów są szokujące, biorąc pod uwagę, że dotyczą instytucji zajmującej się głównie pomocą najmniej zamożnym mieszkańcom. Chodzi m.in. o zakup drogich telefonów komórkowych oraz równie drogiego sprzętu komputerowego, przeznaczonego dla graczy komputerowych i to tych bardziej wymagających.

  "Przegląd dokumentów zakupowych z lat 2012 - 2018 wykazał, że kontrolowana jednostka dokonywała zakupów, które były niecelowe, świadczyły o niegospodarnym wydatkowaniu środków publicznych oraz były nieadekwatne do zadań statutowych MOPS. Na potrzeby jednostki zakupiono m.in. notebooki firmy MSI"

  MSI to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie producentów sprzętu dla graczy. W swojej ofercie posiada sprzęty skierowane do amatorów, ale również profesjonalistów gier komputerowych.

  Dwa z takich notebooków kosztowały 7 tys. złotych, kolejne dwa prawie 6 tys. złotych. Był też inne sprzęty przeznaczone dla graczy komputerowych, m.in. specjalne słuchawki bezprzewodowe.

  Dodatkowo, jak wynika z dokumentów kontrolnych, sprzęty o wysokiej wartości były likwidowane stosunkowo niedługo od ich nabycia. Prawidłowo "likwidacja" oznacza wykreślenie z ewidencji, stosowana jest do sprzętu starego, mocno zużytego, który nie nadaje się już do dalszej pracy.

  Kontrolerzy mieli o wiele więcej zarzutów.

  Do sprawy powrócimy.  zobacz też: Policjanci z Rzeszowa i Gorzowa zlikwidowali wytwórnię marihuany. Wartość przejętych narkotyków to blisko 2 mln zł

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (42)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (42) forum.nowiny24.pl

  O hejcie w internecie i mowie nienawiści

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO