Egzamin gimnazjalny 2012. Dziś próbny egzamin humanistyczny

  Egzamin gimnazjalny 2012. Dziś próbny egzamin humanistyczny

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Egzamin gimnazjalny 2012. Dziś próbny egzamin humanistyczny

  ©Archiwum

  Trzecioklasiści są pierwszym rocznikiem, który w kwietniu będzie zdawał egzamin gimnazjalny w nowej formule. Dziś czeka ich próbny test humanistyczny.
  Egzamin gimnazjalny 2012. Dziś próbny egzamin humanistyczny

  ©Archiwum

  Próbny egzamin gimnazjalny potrwa trzy dni, czyli do 9 grudnia. Choć jest dobrowolny, większość podkarpackich szkół zdecydowała się wziąć udział w tej próbie. Szkoły drogą elektroniczną dostaną z okręgowych komisji egzaminacyjnych zestawy pytań. Same muszą jednak wydrukować dla uczniów arkusze.

  I nauczyciele i młodzież spodziewają się, że egzamin po nowemu może okazać się dla młodzieży trudniejszy, niż dotychczasowy.

  - Przyznam, że obawiam się tego testu. Poprzednie roczniki miały zdecydowanie mniej zadań - mówi Ewa Gargała, uczennica Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. - W podstawówce nie spodziewaliśmy się, że forma egzaminu będzie zmieniona. W ogóle bardzo późno nas o tym poinformowano.

  Uczniowie ćwiczyli na lekcjach, przeanalizowali przykładowe arkusze nowej formuły, jakie niedawno umieściła na stronie Centralna Komisja Egzaminacyjna. Czy podobne będą na próbie, to się okaże.

  Właściwy egzamin gimnazjalny czeka młodzież 24, 25 i 26 kwietnia 2012. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Egzaminu nie można nie zdać, bo nie ma określonego minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. Młodzieży zależy jednak na jak najwyższych ocenach, bo tylko wtedy mają szanse dostać się do lepszego, obleganego liceum, czy technikum.

  Egzamin gimnazjalny 2011. Test humanistyczny - arkusze, pytania, odpowiedzi


  Zadania z polskiego mogą odnosić się do tekstów literackich, popularnonaukowych lub publicystycznych. Sprawdzane będzie nie tylko rozumienie zamieszczonego tekstu, ale także znajomość utworów literackich lub dorobku autorów.

  Wśród zadań otwartych będzie dłuższa wypowiedź w formie rozprawki, opowiadania, charakterystyki, opisu lub sprawozdania. Może też być sprawdzane opanowanie form użytkowych, jak podanie, życiorys i CV, list motywacyjny, dedykacja, list oficjalny, ogłoszenie i zaproszenie.

  Dziś w portalu opublikujemy arkusze pytań z próbnego egzaminu gimnazjalnego

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo