Energa Basket Liga. Miasto Szkła Krosno przegrało z PGE Turowem Zgorzelec

luks
Marek Marczak
Miasto Szkła Krosno przegrało w Wielką Sobotę dwudziesty mecz w sezonie. Tym razem zespół Kamila Piechuckiego uległ u siebie PGE Turów Zgorzelec 66:87.

PGE Turów rozpoczął ten mecz od prowadzenia 9:2 po trafieniu Camerona Ayersa. Gospodarze w tym fragmencie jeszcze odpowiadali i zbliżali się nawet na dwa punkty. Po 10 minutach jednak to zgorzelczanie prowadzili 23:15. W drugiej kwarcie zespół trenera Michaela Claxtona utrzymał tempo w ataku. Dodatkowo w końcówce popisał się świetną serią 14:0 i po rzucie Jakuba Patoki wygrywał 51:29.

Trzecia kwarta była zdecydowanie bardziej wyrównana, głównie dlatego, że bardzo dobrze prezentowali się Peter Alexis, Jayvaughn Pinkston i Dariusz Oczkowicz. To jednak ciągle było za mało na PGE Turów, który po trafieniu Roda Camphora prowadził 69:50 po 30 minutach. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła, bo goście spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 66:87 (15:23, 14:28, 21:18, 16:18)

Miasto Szkła: Pinkston 17 (3x3), Alexis 14, Oczkowicz 8 (2x3), Lejasmeiers 6, Mustapić 6 (1x3), Jakóbczyk 5 (1x3), Grochowski 4 (1x3), Gaddefors 3 (1x3), Sroka 3 (1x3).

Turów: Ayers 19 (5x3), Waldow 19, Camphor (2x3) 14, Jarecki 11 (3x3), Petrukonis 10, Borowski 7 (1x3), Patoka 5 (1x3), Bochno 2, Skibniewski 0, Lichnowski 0.

Krośnianie przegrali kolejny mecz w swojej hali.

Miasto Szkła Krosno przegrało po dogrywce z AZS-em Koszalin...