Eurobud JKS Jarosław zatrzymany przez Zagłębie Lubin. Koniec zwycięskiej passy jarosławianek

Kinga Strózik (z piłką) w Lubinie jeden raz trafiła do bramki Zagłębia
Kinga Strózik (z piłką) w Lubinie jeden raz trafiła do bramki Zagłębia Grzegorz Kostka
Wicemistrz Polski, Zagłębie Lubin przerwało zwycięską passę jarosławianek. Gospodynie zagrały bardzo skutecznie w ataku, rzucając już do przerwy dwadzieścia bramek.

Zacięta walka bramka za bramkę trwała do stanu 8:7, później przestój przyjezdnych wykorzystało Zagłębie, odskakując na 11:7. Dwa gole z rzędy Natalii Turkalo pozwoliły czarno-niebieskim zbliżyć się na dwa gole, jednak chwile później gospodynie znów zaczęły odjeżdżać i na przerwę zeszły prowadząc siedmioma trafieniami.

– Robiłyśmy błędy szczególnie w obronie. Zagłębie to dobra drużyna. Nie można tak grać w defensywie bo traciliśmy łatwe bramki

– utyskiwała po meczu Natalia Turkalo.

Druga połowa to niestety dominacja gospodyń, które stopniowo dorzucały kolejne bramki przewagi, by w 45 minucie prowadzić 30:18. Na nic zdały się przerwy brane przez trenera Eurobudu JKS, Zagłębie grało swoje i dopiero w końcówce spotkania miejscowe będące praktycznie pewne końcowego zwycięstwa pozwoliły przyjezdnym troszkę zniwelować przewagę. Było to spotkanie zaległe z pierwszej kolejki.

- Wałczyłyśmy na początku, potem miałyśmy przestój, zabrakło chwili koncentracji i to wystarczyło dla tak klasowej drużyny, by nam zupełnie odjechać – zakończyła zawodniczka JKS-u Natalia Turkalo

W innym zaległym meczu: Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Perła Lublin 21:26.

JKS po porażce w Lubinie plasuje się aktualnie na 4 miejscu, prowadzi następny rywal jarosławianek, lubelska Perła z kompletem zwycięstw.

Zagłębie Lubin - Eurobud Grupa JKS Jarosław 33:26 (20:13)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 1, Górna 11, Miłek, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Ważna 3, Galińska 7, Zawistowska 5, Machado 3, Belmas, Pielesz 1, Milojevic. Trener Bożena Karkut.

JKS: Backiel, Kulpa, Szczurek – Bancilon 2, Balsam 4, Donets, Luberecka 1, Turkalo 7, Strzębała, Pietras 1, Strózik 1, Zukowska 7, Kozimur 3, Amanda Szymborska, Aleksandra Szymborska. Trener Vit Telecky.

Sędziowali: Kowalak i Marciniak (Poznań)

Kary: 4 i 4 min. Widzów 1011.