Finał podkarpackiego Pucharu Polski: pierwsze starcie dla Piasta Tuczempy

Artur Bżdżoła
Po główce Łukasza Czuba, Piast wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. fot. Patryk Górecki
Piast Tuczempy pokonał 1-0 Stal Sanok w pierwszym finałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski. Rewanż 23 czerwca (sobota, g. 17) w Sanoku.

Piast odniósł skromne, jednobramkowe zwycięstwo, co ucieszyło miejscowych sympatyków. Trzeba przyznać, że zespół Marka Strawy wykazywał więcej chęci do gry, bardziej zależało miejscowym na wygraniu pierwszego z finałowych spotkań.

Początek meczu należał jednak do gości, którzy szybciej uporządkowali grę w środku pola. W 6. minucie do siatki Piasta trafił Daniel Niemczyk, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Minutę później po dograniu Tomasza Pasaja główkował Marcin Iwański minimalnie nad poprzeczką. Kwadrans później po rzucie rożnym z piłką minął się Piotr Krzanowski, lecz "prezentu" nie wykorzystał zaskoczony Karol Wota i główkował nad poprzeczką. Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsce w 41 minucie - Tomasz Kud zacentrował na głowę Łukasza Czuba, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W drugiej połowie "stalowcy" dążyli do wyrównania, jednak ich próby były za bardzo czytelne dla obrony Piasta, brakowało dokładności. W 80. minucie Czub z 15 metrów uderzył pod słupek, Krzanowski odbił przed siebie, do bramki po dobitce trafił M. Iwański, jednak boczny arbiter uniósł chorągiewkę do góry.

- W rewanżu spokojnie wygramy kilkoma bramkami, co do tego nie ma wątpliwości - po meczu powiedział poddenerwowany jeden z wieloletnich kibiców gości. Czy jego słowa się sprawdzą - przekonamy się już w sobotę.

PIAST TUCZEMPY - STAL SANOK 1-0 (1-0)
1-0 Czub (41 - głową, po centrze Kuda).