MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finansowanie firm: Bank może pomóc

Józef Lonczak [email protected] 17 867-22-57
Spowolnienie gospodarcze wprawdzie zweryfikowało plany inwestycyjne wielu firm. Jednak teraz mamy poprawę koniunktury i być może trzeba p0myślec o inwestycjach. Jak zatem znaleźć odpowiednie rozwiązanie finansowe, które pomoże w realizacji strategii.

Przedsiębiorstwa planujące rozwój mogą ubiegać się o kredyty inwestycyjne, które pozwalają na finansowanie przedsięwzięć, ale tych raczej „bezpiecznych”. Zwracając się do banku należy pamiętać, że szczególnie w obecnym okresie instytucje te nie mogą sobie pozwolić na kredytowanie projektów obarczonych dużym ryzykiem.

 

Potrzebna gotówka

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na środki na bieżącą działalność może być kredyt obrotowy w rachunku bieżącym – w dalszym ciągu najważniejsze narzędzie finansowania potrzeb przedsiębiorstw. Taki kredyt oferuje większość banków, m.in. Deutsche Bank PBC, Bank Zachodni WBK czy PKO BP.

Firmy mogą też skorzystać z możliwości finansowania kilkoma różnymi produktami kredytowymi. Kredyt ratalny przeznaczony na finansowanie jednego lub kilku celów jednocześnie związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, to oferta np. MultiKredyt Biznes w MultiBanku.

Natomiast Deutsche Bank PBC oferuje Linię Wielozadaniową tj. finansowanie w formie kredytu obrotowego do 12 miesięcy lub 36 miesięcy z miesięczną spłatą kapitału, a także w formie kredytu w rachunku bieżącym i linii gwarancyjnej. Dodatkowym elementem tej oferty jest karta Visa Business przyznawana bez dodatkowej analizy kredytowej.

– Możliwość finansowania wieloma różnymi produktami kredytowymi w ramach jednej umowy ramowej oraz wspólnego zabezpieczenia, jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą kompleksowo zarządzać zewnętrznym finansowaniem swoich obrotowych potrzeb kredytowych – mówi Agnieszka Wiklik, dyrektor Departamentu Sprzedaży Sieci Oddziałów Deutsche Bank PBC.

Co poza kredytem,

Warto pomyśleć także o produktach finansowych, które pomogą w trudniejszych czasach uchronić się przed utratą płynności. Jednym z nich jest faktoring.

– Przedsiębiorca może w ten sposób sprzedać wierzytelność, a dzięki temu wcześniej uzyskać zamrożone środki za towary i usługi – wyjaśnia Karol Wilczko, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – Faktoring pozwala pozbyć się tzw. luki finansowej, występującej w firmach, które muszą wydłużać terminy płatności kontrahentom. Luka to efekt niekorzystnej relacji między należnościami i zobowiązaniami, wynikającej z różnych terminów płatności faktur, za które zapłacić muszą kontrahenci i tych, za które firma płaci sama – dodaje.

Mam pomysł własny biznes

Osoby szukające pomysłu na biznes mogą rozważyć przystąpienie do funkcjonujących na rynku sieci franczyzowych. Taki sposób rozwijania firmy pozwoli im uzyskać specjalistyczne finansowanie, w którym bank, badając zdolność kredytową, analizuje także cały system franczyzowy. – W procesie kredytowym bank bada, jakie wsparcie daje uczestnikom franczyzodawca, jak wyglądają reguły współpracy w całej sieci, a także, jakie jest średnie zapotrzebowanie franczyzobiorców na kapitał – wyjaśnia Agnieszka Wiklik z Deutsche Bank PBC.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24