Fortuna 1 Liga. Druga wyjazdowa porażka Apklan Resovii, Korona Kielce świętuje pierwszą wygraną

Korona pokonała na własnym terenie Resovię
Korona pokonała na własnym terenie Resovię Dorota Kułaga
Przed niedzielnym meczem Korona Kielce bardzo liczyła na to, że wreszcie uda im się wywalczyć komplet punktów w rundzie wiosennej. Okazją do tego był mecz z Apklan Resovią.

Rzeczywiście widać było, że miejscowi są mocno zmobilizowani i od pierwszych minut przejęli inicjatywę próbując przedostać się pod bramkę Resovii, ale z kolei rzeszowianie mądrze się bronili.

Później gra się jednak uspokoiła i toczyła się więcej w środkowej strefie boiska. W pierwszym kwadransie żaden zespół nie był w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji pod bramką przeciwnika.

Z każdą minutą meczu śmielej poczynała sobie Resovia, która skrzydłami próbowała przeprowadzać swoje akcje, ale wciąż brakowało jakiegokolwiek strzału na bramkę Forenca.

Po lepszym momencie Resovii Korona zagrała dobrą długą piłkę w pole karne rzeszowian, dobrze przyjął ją Błanik, a Mikulec interweniował tak niefortunnie, że kopnął w podeszwę gracza z Kielc. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr. Karnego na gola pewnym strzałem zamienił Podgórski.

Po zdobyciu gola przez gospodarzy obraz gry za bardzo się nie zmienił - resoviacy nie rzucili się do ataku, przy piłce była głównie Korona, a goście skupiali się na tym, by nie dopuszczać ich do pozycji strzeleckich.

W 37. minucie jednak mogło być 1:1 - piłkę świetnie przed polem karnym Korony przejął Soljić, szybko odegrał do Eizencharta, ten wypatrzył w polu karnym Mroza i zagrał mu płaską piłkę, ale piłkarz Resovii trafił w poprzeczkę. To było pierwsze poważne ostrzeżenie dla miejscowych.

Po tej akcji wiatru w żagle nabrała Resovia, która zepchnęła gospodarzy do defensywy. Efektu w postaci gola to jednak nie przyniosło i na przerwę to Korona schodziła z jednobramkową zaliczką.

Początek drugich 45 minut znowu był lepszy dla Korony, która mocniej przycisnęła, ale brakowało jej dokładności pod bramką Pindrocha. Jednak podobnie jak w pierwszej części szybko przebudziła się Resovia - z lewej strony świetnie zacentrował Hilbrycht, dobrze do góry wyszedł Mikulec i strzałem głową wyrównał.

Resoviacy zobaczyli, że defensywa Korony wcale nie jest taka szczelna i można pokusić się o skuteczne akcje, co w kolejnych minutach próbowali robić. Piłkarze trenera Dawida Kroczka mieli coraz więcej stałych fragmentów gry (z wolnego blisko szczęścia był Hilbrycht), ale to Korona jednak zadała kolejny cios - po raz kolejny w głównej roli był Błanik, który tym razem strzałem... klatką piersiową wykończył dośrodkowanie w pole karne resoviaków.

Końcowe 20 minut wyglądało właściwie podobnie jak pozostała część meczu - raz próbowali jedni, a raz drudzy, ale ostatecznie więcej bramek już nie padło.

Korona tym samym zaksięgowała pierwszy komplet punktów na wiosnę, a Resovia przegrała drugie wyjazdowe spotkanie.

Korona Kielec - Apklan Resovia 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Podgórski 26-karny, 1:1 Mikulec 55, 2:1 Błanik 72.

Korona: Forenc - Corral, Malarczyk, Podgórski, Takac (83 Sewerzyński), Błanik, Szpakowski, Szymusik (64 Petrović l (89 Frączczak)), Górski (46 Oliveira), Zebić (46 Koj), Shikavka. Trener Leszek Ojrzyński l.

Resovia: Pindroch - Kubowicz (79 Kwiecień), Komor, Eizenchart, Adamski (46 Jaroch) - Wasiluk (46 Wojciechowski), Soljić l, Mikulec, Hilbrycht (79 Antonik) - Mróz, Wróbel (90 Krasa). Trener Dawid Kroczek.