Fortuna 1 liga. Resovia remisuje z Zagłębiem Sosnowiec. Zobacz zdjęcia

Marcin Jastrzębski
Resovia w jednej z ostatniej akcji meczu straciła zwycięstwo w boju z Zagłębiem Sosnowiec. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Maciej Górski i Radosław Adamski.

Mecz lepiej rozpoczęli rzeszowianie. Gol Macieja Górskiego był tego najlepszym potwierdzeniem. Zagłębie próbowało szybko odpowiedzieć. Sposób na bramkarza Resovii znalazł jeszcze przed przerwą Marek Fabry.

W drugiej połowie nasz zespół odzyskał prowadzenie. Gola na 2:1 na kwadrans przed końcem spotkania zdobył kapitan Resovii - Radosław Adamski. Podopiecznym Mirosława Hajdo nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku. Gola na 2:2 zdobył Mateusz Bodzioch.

To była ostatnia ligowa kolejka 1 ligi w tym roku.

Resovia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Górski 12, 1:1 Fabry 43, 2:1 Adamski 77, 2:2 Mateusz Bodzioch 90+2.

Resovia: Pindroch - Adamski, Kubowicz, Hoogenhout (68 Wojciechowski), Kałahur - Antonik (63 Pedro Vieira), Bąk (68. Chuchro), Wasiluk, Mikulec, Eizenchart - Górski. Trener Mirosław Hajdo.

Zagłębie: Gliwa - Borowski, Jończy (78 Dalić), Bodzioch, Gojny - Bryła (78 z Klupś), Rozwandowicz, Szumilas, Pawłowski (78 Masłowski), Banaszewski - Fábry. Trener Artur Skowronek.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 1881.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani