Fortuna 1 liga. Stal Rzeszów remisuje wyjazdowy mecz z Arką Gdynia. Zobacz zdjęcia z meczu

Marcin Jastrzębski
Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2
Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2 Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Stali Rzeszów w drugim meczu z rzędu tracą punkty. Remis w Gdyni powinni jednak docenić.

Arka pierwsza ruszyła do ataków. Gospodarze nastawili się na prostopadłe podania pomiędzy obrońców Stali lub za ich plecy. Już w pierwszej minucie Przemka Pęksę od utraty gola ratował słupek. Aktywny Ekwadorczyk Cristian Aleman obsłużył podaniem Karola Czubaka, a ten minął Pęksę.

Bramkarz Stali chcąc zatrzymać Czubaka sfaulował go, a karnego na gola zamienił Hubert Adamczyk. Rzeszowianie ruszyli do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu Damiana Michalika – obrońca Arki Marcel Ziemann zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Piotr Głowacki. Za chwilę gdynianie mieli kolejne okazje. Chwilę po tym jak Pęksa wybronił „setkę” Arki, rzeszowski zespół znów wyciągał piłkę z siatki. Po rzucie rożnym piłkę do siatki wpakował były zawodnik m.in. Legii Warszawa – Janusz Gol.

Stalowcy mieli dobrą okazję do wyrównania. Po rajdzie Andreji Prokicia, piłkę do bramki Arki powinien skierować Michalik, ale przestrzelił. Arka zaś kontrowała i dwa razy kierowała piłkę do siatki Stali, ale gracze Arki „palili”. Tuż przed przerwą Stal wyrównała. Po dograniu z prawej strony Franciszka Polowca i interwencji obrońcy Arki piłka zawisła w polu karnym. Do Bartka Poczobuta głową zgrał ją Michalik, a ten pierwszy z tzw. dropsa uderzył nie do obrony.

Kilka minut po przerwie po dograniu Patryka Małeckiego, tuż nad bramką uderzał Michalik. Skrzydłowy Stali po strzale został sfaulowany przez Ziemanna, ale sędziowie tego nie widzieli ani nie chcieli sprawdzić systemem VAR. Następnie kilka razy gorąco było też pod bramką Stali. Tempo meczu, w porównaniu z pierwszą połową spadło, ale do ostatniego gwizdka obie ekipy szukały szansy na zdobycie bramki.

Trener Stali, Daniel Myśliwiec, nie mógł w tym meczu skorzystać z dwóch kontuzjowanych zawodników: Dominika Marczuka i Marcela Kotwicy.

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Adamczyk 5-karny, 1:1 Głowacki 12-karny, 2:1 Gol 16, 2:2 Poczobut 44.

Arka: Krzepisz – Tomal (80 Stolc ż), Marcjanik, Dobrotka, Ziemann – Skóra (59 Stępień), Gol ż, Adamczyk, Aleman ż, Haydary (89 Żebrowski) – Czubak. Trener Ryszard Tarasiewicz.

Stal: Pęksa ż – Polowiec, Góra, Oleksy (75 Pajnowski), Głowacki – Michalik (75 Kłos), Poczobut, Wolski, Olejarka (89 Piątek), Prokić (89 Mustafajew) – Małecki (75 Sadłocha). Trener Daniel Myśliwiec.

Sędziował Frankowski (Toruń). Widzów 3921.