Fortuna 1 Liga. Trudny wyjazd Apklan Resovii. Czy tym razem uda się sięgnąć po komplet punktów?

Po dwóch remisach Resovia liczy wreszcie na wygraną. Faworytem dzisiejszego meczu jest jednak Sandecja Paweł Dubiel
Apklan Resovia ma za sobą dwa mecze, w których wreszcie punktowała, ale jednak nie wygrała. Czy dzisiaj uda się to zmienić?

Przed rzeszowskim zespołem pojedynek z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze czwartkowego meczu mają się o co bić, bo są bardzo blisko pierwszej szóstki - w tej chwili Sandecja traci zaledwie punkt do ŁKS-u i Chrobrego Głogów. Resoviacy natomiast do samego zespołu z Nowego Sącza tracą osiem „oczek”, więc teoretycznie faworytem jest oczywiście Sandecja.

Jednak bardzo często już widzieliśmy, że miejsce w tabeli swoje, a w meczu widzimy swoje - tym razem też oczywiście może być podobnie.

W ostatnim spotkanie Sandecja dzielnie walczyła w Łodzi i trzeba zauważyć, że punkt straciła dopiero w ostatniej minucie meczu (ostatecznie przegrała 2:3). Wcześniej natomiast pokonała u siebie GKS Jastrzębie i zremisowała z Koroną Kielce. Na pewno będzie więc trudnym rywalem, co pokazują chociażby te trzy ostatnie spotkania.

Rzeszowianie natomiast w trzech ostatnich meczach wywalczyli dwa punkty (remisy z Podbeskidziem i Stomilem Olsztyn oraz porażka z Miedzią Legnica), ale jednak trener Apklan Resovii jest częściowo z tego zadowolony.

- Dobrze, że w tych ostatnich dwóch meczach udało się zapunktować i przerwaliśmy tą serię porażek. Liczę, że w najbliższym spotkaniu zagramy jeszcze lepiej, zespół będzie jeszcze bardziej zdeterminowany i wreszcie zgarniemy pełną pulę

- mówi Dawid Kroczek.

W ostatnim spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała do pierwszego składu powrócił Daniel Pietraszkiewicz i zagrał całkiem poprawne spotkanie. Czy z Sandecją ponownie wybiegnie od pierwszej minuty?

- Na pewno bardzo się cieszę z powrotu do pierwszej jedenastki i będę bardzo mocno pracował na treningach, żeby tego miejsca nie oddać - mówi zawodnik.

Warto dodać, że w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, który odbył się w październiku na ławce trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca debiutował Dawid Kroczek (w meczu ligowym). Wtedy spotkanie zakończyło się wygraną Sandecji 0:1.

Początek czwartkowego spotkania o godzinie 18. Trasmisja w Polsat Box Go.