Futsal | 1 liga. Heiro Rzeszów wróciło z tarczą. Gwiazda Ruda Śląska rozbiła Stal Mielec

Miłosz Bieniaszewski
Heiro Rzeszów wygrało w Mikołowie. Dużo gorzej na Górnym Śląsku poszło Stali Mielec.

Gwiazda Ruda Śląska – Stal Mielec 17:6 (10:2)

Bramki: Grzywaczewski 2, Siadul 4, 16, 21, Dynek 6, 11, Tkacz 7, 8, 13, 36, 38, Kravets 10, Grzybowski 16, Szaraniec 27, 34, 35, Miłoń 37 – Florian 3, 24, Nowak 4, T. Skowron 21, Stypa 25, 39.

Stal: Walczak – Nowak, Florian, Bożek, T. Skowron oraz Ryba, Stypa. Trener Mateusz Dopart.

Mielczanie dostali lanie, a jedynie w pierwszych fragmentach toczyli wyrównaną walkę i wtedy nic nie wskazywało na to, że skończy się na tak wysokiej porażce. Miejscowi szybko jednak pokazali graczom Stali miejsce w szeregu, a z czasem było jeszcze gorzej.

Kamionka Mikołów – Heiro Rzeszów 3:4 (0:4)

Bramki: Pasierb 22, 36, Fedan 35-samobójcza – Przybyło 3, 8, Codello 11, Pawlak 12.

Heiro: Piszczek, Niemczyk – Michał Gąsior, Sarzyński, Przybyło, Hady oraz Sitek, Pawlak, Warzybok, Codello, Fedan. Trener Piotr Ożóg.

Rzeszowianie w tym sezonie już kilka razy tracili wygraną w końcowych minutach i nie inaczej mogło się zakończyć również to spotkanie. A długo nic na to nie wskazywało, bo Heiro zagrało kapitalną pierwszą połowę, po której prowadziło 4:0 i zanosiło się na łatwą wygraną.

Na początku drugiej połowy miejscowi zdobyli bramkę, ale wciąż przewaga gości była solidna. Kiedy jednak w krótkim czasie rzeszowianie dali sobie wbić kolejne dwa gole zrobiło się nerwowo. Na szczęście gracze Piotra Ożoga nie dali sobie wydrzeć wygranej i wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Tychy – Ekom Futsal Nowiny 2:4, BSF Bochnia – Profi-Sport Wrocław 7:1, AZS UMCS Lublin – Górnik Polkowice 3:5, Sośnica Gliwice – Unia Tarnów 3:3.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani