Gimbaskets 2 Przemyśl z pierwszym zwycięstwem w II lidze

Łukasz Solski
Przemyślanie pokonali w debiucie w II lidze Księżaka Łowicz 81:73.

Niedzielne spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, dzięki czemu kibice mieli co oglądać. Obecność byłych I-ligowców w obu ekipach sprawiła, że gra utrzymywała się na dobrym poziomie.

Gimbaskets 2 osiągnął przewagę tuż przed końcem pierwszej połowy (45:40). Rywala nie można było jednak zlekceważyć. W 24. min Bartosz Włuczyński trafił dwa rzuty wolne i zrobiło się 50:51 dla gości. Do końca tej kwarty toczyła się walka punk za punkt.

W 33. min sygnał do ataku dał Witold Kuriańczyk, który przymierzył trójkę (68:67). Skrzydłowy, który w pierwszej odsłonie wybił kciuka, trafił także w 36. min i gospodarze wygrywali 72:67. Dwie minuty przed końcem lider łowiczan, Jakub Dryjański celnie rzucił za dwa i Księżak niebezpiecznie się zbliżył (74:71). Kolejne akcje to jednak nieskuteczne zagrania przyjezdnych pod samym koszem, co po przeciwnej stronie szybkimi kontrami wykorzystali podopieczni Macieja Milana.

- Widać, że walką na boisku można wygrać mecz. Odstawaliśmy pod koszem, ale w tej chwili nie stać nas na wartościowych środkowych - mówił trener Gimbaskets 2 Przemyśl, Maciej Milan.

- Bardzo dobrze zadebiutował 19-letni Konrad Strzępek, który grał bez zahamowań. Będziemy dawać szanse młodym, aby nabierali ogrania - powiedział Milan, według którego decydująca w czwartej ćwiartce okazała się obrona strefowa w wykonaniu jego zespołu, z którą nie mogli sobie poradzić goście.

W sobotę przemyślanie zagrają ponownie przed własną publicznością. Tym razem przeciwnikiem będzie Polonia Warszawa.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - Księżak Łowicz 81:73 (22:20, 23:21, 14:20, 22:12)

Gimbaskets 2: Makuch 8, Płocica 16 (4x3), Bal 23 (2x3), Mikołajko 13, Kazura 0 oraz Kus 3 (1x3), Strzępek 5, Majka 2, Kuriańczyk 11 (2x3).

Księżak: Siemieńczuk 7 (1x3), Włuczyński 16 (2x3), Fąfara 9 (1x3), Dryjański 25 (10 zb.), Malona 4 oraz Cukierda 6, Bartoszewicz 6, Kuczmera 0, Trepka 0.