Hokej. Ciarko KH Sanok przegrał 3-5 w Krakowie

Waldemar Mazgaj
Michał Plaskiewicz w Krakowie aż pięć razy musiał sięgać do siatki po krążek.
Michał Plaskiewicz w Krakowie aż pięć razy musiał sięgać do siatki po krążek. Marek Dybaś
Cracovii udał się rewanż za finałowy turniej Pucharu Polski, w którym wprawdzie nie zagrała z Ciarko KH Sanok, ale okazała się od niego gorsza. Dziś na swoim lodowisku wygrała 5-3.

Nasz zespół grał osłabiony brakiem Dziubińskiego (choroba), a z przeziębieniem grali Zapała, Ivicic i Gruszka. Mimo to goście zaczęli z impetem i dwukrotnie zagrozili bramce Radziszewskiego.

Wydawało się, że tak może wyglądać większa część meczu, gdy Martynowski z bliska dobił strzał Kostucha wypuszczony przez Plaskiewicza.

Drugi gol dla Cracovii padł podczas rozgrywania krążka w przewadze przez... zespół Ciarko KH.

Bramka Radwańskiego, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Cracovii, dała gościom kontakt.

- Gubiliśmy krążek i dostaliśmy dziwne bramki, ale nie poddajemy się - mówił "Rudy".

Za długo siedzieli w szatni
Na początku II tercji za zbyt późne pojawienie się na lodzie sanoczanie zostali ukarani 2-minutową karą. W sumie w początkowych momentach goście dostali trzy kary i przez 7 minut praktycznie nie opuszczali tercji. Na 5 sekund przed końcem trzeciej kary Pasiut zaskakującym strzałem z nadgarstka trafił idealnie w górny róg.

- Ciężko nam było wjechać do tercji, bo Sanok dobrze bronił, więc strzeliłem z dystansu - tłumaczył Pasiut.

Za chwilę wynik poprawiła czwarta formacja i zrobiło się naprawdę niedobrze.

Trener Jancuska poprosił o czas i dał ochłonąć drużynie, ale ciągle atakowała Cracovia. Na gola Martynowskiego szybko odpowiedział Milan i w obozie gości wciąż tliłą się nadzieja.

- Mamy słabsze trzecie tercje, więc musimy uważać - mówił Pasiut.

Mocny początek

Na trzecią odsłonę trenerzy Ciarko KH zupełnie przemeblowali formacje i właśnie Gruszka z Malasińskim, którzy w I ataku wsparli Vozdecky'ego, przy pomocy Kubata rozmontowali obronę Cracovii już w 27. sekundzie.

Przy dwóch golach różnicy zrobił się bardzo ciekawy mecz; na strzały Radwańskiego i Vozdecky'ego odpowiadali Martynowski i L. Laszkiewicz.

Impet osłabł po karze Gruszki (46.), który niepotrzebnie faulował w tercji ataku Dulębę.

Po wyrównaniu sił krakowianin powalił Radwańskiego i sanoczanie mieli drugą w meczu szansę gry w przewadze. Żadnej z drużyn nie udało się wykorzystać przewagi.

Na 90 sekund przed końcem meczu goście grali w przewadze, ale nie wiadomo czemu nie wycofali bramkarza i nie udało im się zdobyć bramki.

- Nasza gra była bardzo dobra i agresywna w I tercji. W drugiej się wyrównała, ale to my strzelaliśmy bramki grając prosty i agresywny hokej. Powinniśmy strzelić więcej goli w przewagach, ale nie narzekajmy - mówił Rudolf Rohacek, trener Cracovii, przed kamerami TVP Sport, która transmitowała to spotkanie.

O porażce gości zdecydowała za słaba gra w przewagach i zbyt łatwe kary.

ComArch Cracovia - Ciarko KH Sanok 5-3 (2-1, 3-1, 0-1)

1-0 Martynowski - Kostuch - Dvorak (3),
2-0 Pasiut (7, w osłabieniu),