Hokej. Ciarko KH Sanok przegrało w Oświęcimiu z Unią

Marcin Jastrzębski
W pojedynku z Unią Oświęcim sanoczanom zabrakło sił i szczęścia.
W pojedynku z Unią Oświęcim sanoczanom zabrakło sił i szczęścia. Tomasz Sowa
Nie udał się sanoczanom wyjazd do Oświęcimia. Ciarko KH straciło dwie bramki w pierwszej tercji i nie zdołało dogonić rywala.

Pierwsze minuty były nudne, oba zespoły koncentrowały się na tym, by za szybko nie stracić bramki.

Jednak już w 15. minucie wynik otworzyli miejscowi. Uderzał z dystansu Cinalski, krążek odbił Rocki, ale wobec dobitki Jakubika był bezradny.

Cztery minuty później na 2-0 podwyższył Modrzejewski, który nie zmarnował sytuacji sama na sam z Rockim.

Ciarko odpowiedziało trafieniem Milana (asystował aktywny Vozdecký) Następnie przeważali sanoczanie, ale nie potrafili pokonać Szydłowskiego.

Blisko celu był dwukrotnie Milan, lecz nie były to "setki", brakowało sił w ataku.

- Dało się we znaki zmęczenie, jakie możemy odczuwać po tych dalekich wyjazdowych meczach. Brakowało nam sił i szczęścia - mówił Tobiasz Bigos, obrońca Ciarko.

AKSAM UNIA OŚWIĘCIM - CIARKO KH SANOK 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
1-0 Jakubik - Cinalski (15), 2-0 Modrzejewski - Szewczyk - Adamus (19), 2-1 Milan - Vozdecký (32).

UNIA: Szydłowski - Gallo, Kowalówka, Klisiak, Jakubik, Wojtarowicz - Javin, Cinalski, Tabaček, Stachura, Buček - Połącarz, Obstarczyk, Sękowski, Szeczyk, Adamus - Krzemień, Birzycki.

KH: Rocki - Rąpała, Valečko, Čacho, Milan, Vozdecký - Bigos, Kaljuste, Poziomkowski, Ćwikła - Cychowski, Owczarek, Kostecki, Leśnicki, Połącarz - Solon, Maciejko, Biały.

SĘDZIOWAŁ: Sebastian Kryś (Katowice). KARY: 6 - 4 minut. WIDZÓW 700.