Hokej. Ciarko PBS Bank lepszy od dream teamu z Krynicy

Waldemar Mazgaj
Sanoczanie mieli powody do radości. 2 tysiące kibiców zgotowało hokeistom owację na stojąco. TOMASZ SOWA
1928 KTH Krynica poniósł w Sanoku pierwszą porażkę w sezonie. Ciarko PBS Bank został wiceliderem tabeli!

Wieści z "mineralnego" miasteczka nie są aż tak niepokojące, jak ostatnio się mówiło i pisało, więc "kateheci", w składzie których zagrało dziewięciu byłych zawodników Ciarko PBS Banku (siedmiu z nich przed 18 miesiącami zdobywało mistrzostwo i tym razem witały ich tylko... gwizdy) zagrali z ogromnym zaangażowaniem, mieli sporo sytuacji na gole.

Znów jednak świetnie spisywał się "Jasiek Murarz", w sukurs przychodzili mu też napastnicy i obrońcy, choć już po pierwszej tercji trener Tomasz Demkowicz musiał zmieniać formacje, bo bolesnego urazu stawu skokowego doznał Vojtech Kloz. Dołączył więc do nieobecnych Rafała Ćwikły i Samsona Mahboda, których absencję wykorzystał Piotr Naparło, notując poprawny debiut w ekstralidze.

Dużo dobrego można też powiedzieć o sanockich napastnikach, choć z precyzją strzałów nie do końca było okej.

- Wreszcie poprawiliśmy grę w przewagach, która wcześniej bardzo kulała - przyznał trener Tomasz Demkowicz. Wszystkie trzy gole w tym meczu padły właśnie w okresach gry 5 na 4.

W ostatnich kilku minutach goście najpierw grali w takiej przewadze, później w 6 na 5, bo wycofali bramkarza. John Murray obronił wtedy - w nieprawdopodobnych okolicznościach - uderzenia Mikołaja Łopuskiego, Nicolasa Bescha, Marcina Kolusza, czy Leszka Laszkiewicza.

Zresztą takich interwencji obaj bramkarze zanotowali znacznie więcej i słusznie wybrano ich na najlepszych graczy meczu.

Końcowe sekundy widzowie oglądali już na stojąco, przy ogłuszającym dopingu. Takich meczów chciałoby się oglądać znacznie więcej.

Ciarko PBS Bank Sanok - 1928 KTH Krynica-Zdrój 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

1-0 Milan - Pociecha - Kostecki (6:51 w przewadze), 1-1 Laszkiewicz - Muhonen (26:08 w przewadze), 2-1 Vozdecky - Richter (44:31 w przewadze)

Ciarko PBS: Murray - Urban, Richter (2); Kloz, Rąpała (2); Pociecha, Terminesi oraz Dolny - Vozdecky (2), Sinagl (2), Haluza; Strzyżowski (2), Chwedoruk, H. Demkowicz; Kostecki, Milan, Mermer; Biały (2), Wilusz (2), Naparło. Trener Tomasz Demkowicz.

1928 KTH: Odrobny (od 39:37 do 40:00 Janin) - Besch, Dutka; Milovanovic (2), Wajda; Skrzypkowski (2), Kruczek (2) oraz Pesta - Kolusz, Zapała (2), Malasiński (4); L. Laszkiewicz, Pasiut, Jemelin; Łopuski, Dziubiński, Muhonen; Gruszka (2), Majoch, Kisielewski. Trener Jacek Płachta.

Sędziował Włodzimierz Marczuk oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (Toruń). Kary: 16 (2 techniczne) - 16 minut (2 techniczne). Widzów 2000.

Zobacz zapis relacji na żywo: Ciarko PBS Bank Sanok - 1928 KTH Krynica-Zdrój