Hokej na żywo: Ciarko KH Sanok - Bisset Polonia Bytom. 2-0 po I tercji

Waldemar Mazgaj
Radość sanoczan po drugim golu zdobytym przez Pavola Hrubego.
Radość sanoczan po drugim golu zdobytym przez Pavola Hrubego. Fot. Waldemar Mazgaj
Coraz bliżej utrzymania są hokeiści z Sanoka. W czwartym meczu play-out prowadzą z Polonią Bytom 2-0 po I tercji.

Nasz zespół, któremu do utrzymania w lidze brakuje już tylko jednej wygranej, szybko zdobył prowadzenie i kontroluje wynik. Oba gole Ciarko KH zdobył z okolicy rozgrywania bulika, a nie popisał się przy nich Daniel Lundin.

Gdy szwedzki bramkarz Polonii w 10. minucie przepuścił niegroźny strzał Tomasa Valeczko (nieuznanego przez sędziego z powodu spalonego w polu bramkowym) Wojciech Matczak poprosił o czas i zmienił bramkarza. Sebastian Strzelecki bronił lepiej od poprzednika, podobnie jak Łukasz Janiec, który w sanockiej bramce spisywał się bez zarzutu.

Ciarko KH Sanok - Bisset Polonia Bytom 2-0 (2-0)

1-0 Koky - Hruby (1), 2-0 Hruby - Valeczko (8),

Ciarko KH: Janiec - Zieliński, Valeczko; Rąpała, Kapica; Demkowicz, Guriczan; Wolanin, Wilusz - Koky, Hruby, Novak; Mermer, Milan, Kostecki; Maciejko, Ćwikła, Biały oraz M. Solon, Połącarz.

Bisset Polonia: Lundin (10. Strzelecki) - Ivicic, Stępień; Owczarek, Krokosz; Mazurek, Steckiewicz; K. Kozłowski, Garbarczyk - Salamon, Belica, Fonfara; M. Puzio, Kukulski, Mandla; Tylka, Szydło, Bomba; D. Puzio, Jasicki, Kłaczyński.

Sędziuje Jacek Rokicki (Nowy Targ). Kary: 2 - 6 minut. Widzów 2,5 tys.