Hokej. Nesta Karawela - Ciarko PBS Bank 4-7 i "czwórka" jest już prawie pewna

mawa
Tomek Sowa
Już tylko dwóch zwycięstwa brakuje sanoczanom do zapewnienia sobie miejsca w "czwórce", a... trzech - by być pewnymi pierwszego miejsca przed play-off. Dziś na "Tor-Torze" pokonali Nestę Karawelę 7-4.

Tylko w pierwszej tercji grano poważny hokej, a przewaga Ciarko PBS Banku ani przez moment nie podlegała dyskusji. Podopieczni Marka Ziętary zdobyli dwa gole, a kilku innym zapobiegł ich były kolega Plaskiewicz.

Jeszcze przed pierwszą przerwą gospodarze zmniejszyli przewagę, ale zaraz po zmianie stron Kolusz z "powietrza", Mojzis z niebieskiej i Gruszka po pięknie "rozklepanym" "zamku" zdobyli trzy gole i prowadzili 5-1.

Od tego momentu zaczął się dziwny mecz, bo najpierw Kolusz nie wykorzystał karnego, już bodaj piątego sanoczan w tym sezonie (wypadałoby więc je jeszcze potrenować).

Apogeum radosnego hokeja nastąpiło jednak w 35. minucie, gdy w odstępie 12 sekund najpierw Odrobny, a później Mojzis skierowali krążek do swojej bramki, a ponieważ w hokeju nie ma bramek samobójczych, to zaliczono je ostatniemu dotykającemu krążka torunianinowi, czyli Baranykowi i Wróblowi.

W końcówce II tercji goście przez 15 sekund grali w podwójnym osłabieniu; Dzięgiel nie trafił do pustej bramki, dobrą okazję zmarnował też Baranyk.

Na początku III tercji torunianie złapali kontakt po czwartej skutecznej akcji trzeciej formacji - tym razem Baranyka z Dzięgielem. Podrażnieni gracze lidera szybko się pozbierali i po bombie Kotaski z niebieskiej byli już pewni swego dowożąc wygraną niewielkim nakładem sił.

NESTA KARAWELA TORUŃ - CIARKO PBS BANK SANOK 4-7 (1-2, 2-3, 1-2)

0-1 Gruszka - Malasiński - Dziubiński (4:06), 0-2 Zapała - Vozdecky - Kolusz (6:26), 1-2 Baranyk - Dzięgiel - Wróbel (12:53), 1-3 Kolusz - Zapała (20:35), 1-4 Mojzis - Milan (25:52, w przewadze), 1-5 Gruszka - Malasiński - Rąpała (29:18, w przewadze), 2-5 Baranyk - Wróbel (34:32), 3-5 Wróbel (34:44), 4-5 Dzięgiel - Baranyk (41:46, w przewadze), 4-6 Kotaska - Dziubiński (47:03), 4-7 Radwański (59:07).

NESTA: Plaskiewicz - Porębski, Lidtke; Bluks, Gaisins; Smeja, Gimiński; Huzarski, Pieniek - M. Kalinowski, Ziółkowski, Winiarski; Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz; Wróbel, Dzięgiel (4), Baranyk; Gościmiński, Chrzanowski, Jankowski. Trener - Jaroslav LEHOCKY.

CIARKO PBS: Odrobny - Mojzis, Dronia; Rąpała (2), Kotaska; Skrzypkowski, Kubat; Maciejewski, Biały - Vozdecky, Zapała (2), Kolusz; Gruszka (2), Dziubiński, Malasiński (2); Vitek, Krzak (2), Strzyżowski; Radwański, Milan, Mermer. Trener - Marek ZIĘTARA.

SĘDZIOWAŁ Tomasz Radzik (Krynica). KARY: 4 - 12 (2 techniczne) minut. WIDZÓW 1200.

Pozostałe mecze 34. kolejki: JKH GKS Jastrzębie - ComArch Cracovia 2-3 po karnych (0-0, 2-0, 0-2 - dogrywka 0-0, karne 0:1); MMKS Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 3-4 (1-1, 0-1, 2-2); Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 2-4 (0-2, 2-1, 0-1).

1. Ciarko PBS Bank 35 - 82 pkt
2. Cracovia 34 - 66
3. Tychy 34 - 63
4. Unia 34 - 62 (bramki + 35)
5. JKH GKS 34 - 62 (+24)
6. Zagłębie 34 - 36
7. Nesta 34 - 22
8. Podhale 35 - 18