II Bieg Szklarski za nami. Były też zawody nordic walking, sztafeta i biegi dla dzieci

Uczestnicy II Biegu Szklarskiego pokonali trasę o długości 25 kilometrów
Uczestnicy II Biegu Szklarskiego pokonali trasę o długości 25 kilometrów Archiwum organizatora
Bogdan Zmitrowicz (Zmitek Team Nowa Dęba) wygrał II Bieg Szklarski. 25-kilometrową trasę z Chmielowa do Sandomierza pokonał w czasie 1:43.11. Wśród kobiet najlepsza była Kamila Banaś (Tarnobrzeg, 1.58)

Drugie miejsce zajął Wiesław Sądel (Witar Tarnobrzeg, 1:43:3), trzecie Robert Jargiło (Stalowowolski Klub Biegacza1:44:00). U pań na podium stanęły też Magdalena Gajek (Czółna, 2:06.27) i Lucyna Paluch (Poręby Dymarskie, 2:09.40). Sklasyfikowano 47 osób.

- Pogoda dopisała, a wszyscy biegacze w dobrym zdrowiu dotarli do mety - mówi Józef Banaś, organizator zawodów. - Rok temu w biegu głównym wzięło udział ponad stu biegaczy, ale tym razem doszło do kolizji terminów. Wiele osób postawiło na Festiwal Biegowy w Krynicy.

Sztafetę wygrali Mateusz Buryło i Tomasz Wójcik, startujący jako „Waleczni Panowie”. W zawodach nordic walking triumfowali Dorota Rejman (UKS Siedleszczany) i Jacek Sieroń (MOSiR Sandomierz). W okolicach mety odbyły się także biegi dla dzieci na dystansach 200, 400 i 600 metrów.

W biegu głównym sklasyfikowano 47 osób. Na trasę ruszyło też 12 sztafet. Blisko 30 osób wzięło udział w zawodach Nordic Walking