II liga mężczyzn: Orzeł idzie w górę, a Juvenia w dół

Ewelina Nycz
Nadspodziewanie dobrze radzą sobie na początku sezonu szczypiorniści Orła Przeworsk, którzy wygrali w Bytomiu. Niestety Juvenia Rzeszów zanotowała już trzecią porażkę.

Vive Targi II Kielce - Juvenia Rzeszów 38-23 (19-11)

JUVENIA: Boryczka, Śliż - Lubecki 1, Pieczonka 6, Czarnota 1, Jachowicz 6, Rudolf 4, Krzych 1, Przygoda 4, Gancarz, Tyniec, Semik, Schultis, Pawłowski.

KARY: 4 min. (30. minuta Boryczka) - 6 min. (54. Pękalski, czerwona).

Pechowo rozpoczął się ten mecz dla Juvenii i skończył bardzo kiepsko. Już w pierwszej akcji meczu nogę skręcił czołowy strzelec rzeszowian Tomasz Tyniec i choć w pierwszych minutach nasz zespół prowadził z czasem było coraz gorzej. Zaraz na początku drugiej połowy Juvenia dodatkowo straciła podstawowego bramkarza, gdyż Artur Boryczka wyleciał po otrzymaniu czerwonej kartki, za akcję poza polem bramkowym. - To był nasz najsłabszy mecz - mówi Grzegorz Jamrozek, wiceprezes Juvenii. - Mam nadzieję, że najgorsze już za nami i w sobotę u siebie w końcu zapunktujemy.

Trrol Bytom - Orzeł Przeworsk 29-30 (14-13)

ORZEŁ: Banaś, Buczkowski - Olchowy 3, Dejnaka 13, Gąsior 6, Szpytma 3, Lasek 3, Balawender 1, Rybak 1, Rymarowicz, Stępka, Lewandowski, Dubrawski.

Przez długi czas mecz był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwie bramki. W końcówce meczu przeworszczanie przyspieszyli odskakując rywali na cztery bramki (24-28). Choć mecz zakończył się różnica tylko jednej bramki zwycięstwo Orła nie było zagrożone. Prawdziwy popis dał Dejnaka strzelając 13 bramek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polonica Kielce - Unia Tarnów 37-39 (19-17), Viret CMC Zawiercie - KSZO Ostrowiec Św. 29-19 (15-12), Górnik Sosnowiec - AZS Politechnika Świętokrzyska 35-28(14-16).