III liga kobiet. Komplet wyników oraz relacje 12. kolejki

Marcin Jastrzębski
Blok Racławówki w meczu w Łańcucie nie funkcjonował najlepiej.
Blok Racławówki w meczu w Łańcucie nie funkcjonował najlepiej. fot. Krzysztof Kapica
Po raz kolejny zawodniczki Olimpu Czudec po pięciosetowym pojedynku pozbawiały punktu wyżej notowane rywalki. Tym razem Sanoczankę Sanok. Na pozycji lidera umocniły się łańcucianki.

Olimp Czudec - PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:3 (22:25, 26:24, 25:20, 19:25, 10:15)

OLIMP: A. Kuś, Wójcik, Kusztyb, Zielińska, Grzywna, Nieroda, Domino (libero) oraz Nowak, Kutowicz.
SANOCZANKA: Śmietana, Adamska, Drabik, Radwańska, Adamiak, Kołodyńska oraz Bekier.

Niesamowity przebieg miała końcówka drugiego seta. Sanoczanki prowadziły już 20:24, ale ambitnie grające podopiecznie Jerzego Zielińskiego odwróciły losy tej partii, zdobyły 6 punktów z rzędu i z rozpędu wygrały także trzecią partię.

W czwartej przyjezdne poprawiły zagrywkę i doprowadziły do tie-breaka, na którego Sanoczanka zachowała więcej sił.

- Tracimy punkt, ale Czudec gra bardzo ambitnie i nikomu nie odpuszcza, przekonały się o tym tydzień temu jaślanki - podsumował Ryszard Karaczkowski, trener Sanoczanki.

- Muszę praktycznie budować od nowa zespół, bo nieobecności kolejnych zawodniczek zmuszą do wprowadzania kadetek. Spokojnie dogramy ten sezon i zastanowimy się co dalej - podkreśla Jerzy Zieliński, trener Olimpu.

UKS I LO Łańcut - Lubcza Racławówka 3:1 (24:26, 25:21, 25:20, 25:18)

LO: Ruszel, Bar, Cisek, Hołub, Kret, Kochmańska, Dziura (libero) oraz Nykiel (libero), Suchy.
LUBCZA: Świątek, Dziadosz, Nobis, Warzocha, Nerc, Chmiel, Kalandyk (libero)

Brak koncentracji miejscowych w pierwszym secie dał wygraną Lubczy. Potem łańcucianki nie zachwycały, ale grały pewniej w ataku i to wystarczyło na zwycięstwo w kolejnych trzech setach.

- Zagraliśmy słabe spotkanie, ale trzeba się cieszyć z punktów. Pozostało nam tylko wygrać w Czudcu, gdzie łatwo nie ma nikt - podsumował Bogdan Dudek, trener Łańcuta.

Mecz AZS Rzeszów - Olimp Czudec przełożono na 15 lutego, MOSiR Jasło - Polonia Przemyśl przełożono na 27 lutego.

1. Łańcut 12 32 34:8
2. Jasło 11 29 32:10
3. Racławówka 11 17 21:21
4. Sanok 10 15 21:21
5. Przemyśl 10 12 15:21
6. Czudec 9 8 12:22
7. AZS UR 9 7 11:22
8. Stal 8 0 2:24*