IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył pół tuzina medali w Wielkopolsce

Tenisiści z Tarnobrzegu nie wrócili do domów z pustymi rękami
Tenisiści z Tarnobrzegu nie wrócili do domów z pustymi rękami Archiwum klubu
Sześć razy zawodnicy IKS Jeziora Tarnobrzeg stawali na podium w w 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się w Pleszewie.

Czterech zawodników grało w finale, a najbliżej złota był w klasie 3 wózki Janusz Chamot, który miał niemal wygrany mecz - prowadził w piątym secie 10:7, by przegrać 10:12 i cały pojedynek 2:3. Kolejne srebrne krążki zdobyli w Pleszewie Piotr Sokalski w klasie łączonej 1-2, Paweł Mazuryk w klasie 8 i Paweł Włodyka w klasie 10. Medale brązowe wywalczyli w klasie 9 mężczyzn Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk.

Dobry występ zanotowali również nasi zawodnicy w klasie 11 Paweł Demkowicz i Krzysztof Wałdoch; wyszli oni z 2 miejsca z fazy grupowej turnieju, ale w następnym pojedynku musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zajęli miejsce 5-8. Mateusz Rogowski w klasie 4-5, podobnie Mateusz Walski w klasie łączonej 1-2 mężczyzn skończyli zawody na 6 miejscu.

Kolejne zawody w dniach 6-8 października w Zielonej Górze. Będzie to Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, a w dniach 24-26 listopada w Białystoku odbędzie się 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, kolejne eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych 2024.