Ile kosztuje robocizna

pjahn
Szanujący się budowlaniec ceni swoją dniówkę na minimum 100 zł. Robotnik budowlany czyli pomocnik oczekuje zapłaty 50 - 60 zł za dzień pracy, a jeśli otrzymuje do tego całodzienne wyżywienie to z pracy jest zadowolony. Jeśli jednak betoniarz, murarz, tynkarz dłużej nie ma zajęcia, to zgodzi się pracować nawet za 80 zł. Ale cena to nie wszystko. Liczy się także jakość, a z nią różnie bywa zwłaszcza wśród przypadkowych fachowców.

Znalezione w internecie

Znalezione w internecie

Np. firma z Sanoka: szpachlowanie, malowanie. Tanio i dokładnie. Do tego 3-letnie doświadczenie w tak zwanej "wykończeniówce" głównie szpachlowanie, malowanie ogólnie pojęty remont. Mam lat 23 co oznacza pełny zapał i zaangażowanie w zadaną pracę. CENA !!! mam na głowie tylko studia więc mogę pozwolić sobie na cenę o wiele niższą niż inny "fachowcy".
Za metr kwadrat: - szpachli 5 zł, malowanie na biało dwa razy 3 zł, malowanie "pod kolor" 4 zł. Oczywiście posiadam własne narzędzia polecam się, bo znam swą wartość. Odpisuję na esemsy. chlasty@wp.pl

Większość cieśli, zbrojarzy, murarzy czy dekarzy rozlicza się od konkretnego dzieła. Odpowiednio: od całego dachu, ułożenia zbrojenia fundamentów, schodów czy stropów, wymurowania kondygnacji lub całego budynku, pokrycia blachą lub blachodachówką całego dachu.
Wszystko jedno czy budujesz czy remontujesz sam czy z ekipą ważny dokładny plan i zdrowy pomyślunek. Nadmierne oszczędności też są nie wskazane, gdyż potem przeróbki są niezwykle kosztowne. Wybór materiałów jest ogromny, a na rynku działa wiele firm oferujących niezbyt wysokie ceny oraz zadowalającą jakość usług.

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe mechaniczne - robocizna 10 zł za 1m kw. Jeśli ze swoim materiałem - 18 zł za 1m kw. - Wykonujemy wszystko bez usterek. Istniejemy 7 lat na rynku i pracownik, który się nie sprawdzał już u nas nie pracuje - zapewnia Marek Kędzior z rzeszowskiej firmy "Markus". Firmy zapewnia transport, własny sprzęt, rusztowania i wyżywienie.
A najczęstsze wady przy tynkach gipsowych to nie równe wykończenie (po przyłożeniu 3 metrowej listwy do ściany czy sufitu nie powinno być żadnych prześwitów. Poważniejszą wadą jest nieprawidłowe położenie tynku co grozi nawet odpadaniem.

Docieplenia

Niezależnie od rodzaju docieplenia czy na bazie styropianu czy wełny mineralnej robocizna kosztuje 18 zł /1m kw. Jednak zdecydowana większość inwestorów wybiera docieplenie styropianem, gdyż jest tańszy. - Jeśli firma dostarcza sama komplet materiałów do dociepleń wówczas cena jest znacznie wyższa - 45 zł za 1m kw. przy grubości styropianu 5 cm i tynku mineralnym. Przy takiej samej grubości styropianu, ale z tynkiem akrylowym - 53 zł za 1m kw. - dodaje przedstawiciel "Markusa".
Jeśli robimy docieplenie grubsze to do każdego metra kw. trzeba dodać złotówkę na dodatkowy 1 cm. W ten sposób koszt 1m kw. docieplenia grubości 10 cm z tynkiem mineralnym wynosi 50 zł, a z akrylem - 58 zł. Dla porównania docieplenie 1 m kw. wełną mineralną z tynkiem mineralnym kosztuje 60 zł.

Adaptacja podaszy

Za docieplenie i wykończenie robocizna 18 zł/ m kw. Z kompletem materiałów: folia, wełna mineralna, listwy, płyty gipsowo-kartonowe 30 - 35 zł /m kw.

Panele

Za ułożenie1. m kw. paneli podłogowych trzeba zapłacić 8 zł. Mowa tu oczywiście o panelach drewnopochodnych np. z płyty MDF. Przed ułożeniem warto jednak skontaktować się z fachowcem od układania, aby doradził nam jakie kupić, gdyż wybór paneli jest bardzo duży. Przy tym nie chodzi o wzór, ale o grubość i wytrzymałość oraz sposób układania. Najtańsze panele są z reguły cieńsze (6 mm) i mają niższą klasę ścieralności. Grubość paneli wiąże się z wytrzymałością, te najcieńsze odkształcają się pod wpływem ciężaru mebli co nie wpływa korzystnie na estetykę pokoju.
Za 29 - 30 zł możemy już kupić panele z płyty MDF grubości 8 mm i o klasie ścieralności AC-3. Twardsze są już tylko panele stosowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej.
Nie mniejszy mamy wybór jeśli chodzi o podłogi z paneli drewnianych sklejanych z 2 - 3 warstw drewna. Popularne są podłogi z Barlinka. Są one znacznie droższe od paneli (od kilkudziesięciu do ponad stu zł za 1 m kw.) Więcej zapłacimy też za ich układanie. Biorę średnio 12 zł za metr, bo to i odpowiedzialność większa. Często jednak "coś nie coś" opuszczam - tłumaczy fachowiec z Łańcuta.

Parkiety

Ceny jednostkowe robocizny liczone są od metra kwadratowego. W rzeszowskiej firmie "Eko-parkiet" można się dowiedzieć, że gruntowanie wylewki pod parkiet kosztuje 2 zł, układanie parkietu zwykłego - 8 zł, a jeśli układany jest w wzór z kostką - 10 zł, cyklinowanie - 8 zł, szpachlowanie, 2 zł, trzykrotne lakierowanie (raz podkładowym i 2 razy nawierzchniowym) - 6 zł. Do tego trzeba doliczyć 7 proc. podatku VAT. To jeszcze nie wszystkie koszty, gdyż za olistwowanie trzeba zapłacić od 2,14 do 8,56 zł za metr w tym przypadku bieżący. Cena zależy od rodzaju i sposobu montażu listwy.

Szpachlowanie

Jeśli ktoś ma tynki tradycyjne to zgodnie z modą wygładza je szpachlą. Fachowcy liczą sobie 5 - 6 zł za dwukrotne szpachlowanie (wstępne i na gotowo), czyszczenie-szlifowanie i zagruntowanie. Dużo zależy od rodzaju i jakości wcześniej wykonanego tynku. Jeśli jest prosty i gładki, to i szpachlowanie jest łatwiejsze. A jeśli są znaczne ubytki, to fachowiec ma znacznie więcej roboty, większe jest wtedy też zużycie gipsu szpachlowego, co zmusza inwestora do wyższych wydatków

Usługi tartaczne

Często kupujemy komplet drewna na dach i jest to słuszne podejście. Płacimy wówczas za kubik drewna dachowego czyli przeliczone na metry sześcienne belki, krokwie, łaty deski w cenie 480-490 zł za kubik. - Jeśli posiada pan swój las to opłaci się wyciąć drewno i przetrzeć go na wymagane konstrukcje. Za 1 m sześć. przetartego drewna zapłaci pan u nas 30 zł. Natomiast kupowanie drewna w klocach np. w nadleśnictwie nie wychodzi korzystnie, gdyż trzeba doliczyć zrywkę, załadunek, transport i rozładunek. A nie z każdego kloca da się zrobić oczekiwany asortyment użytkowy czyli: deski, belki czy krokwie o odpowiedniej długości, grubości i jakości - wyjaśnia Marek Węglowski z Tartaku- Sokołów.

Wyciszanie drzwi

- Ta usługa kosztuje od 180 do 250 zł za m kw. w zależności od grubości (2 - 3,5 cm) pianki i rodzaju użytych materiałów obiciowych - mówi Tomasz Kasznicki świadczący te usługi.

Markizy

Coraz popularniejsze stają się tzw. markizy balkonowe czy tarasowe. Tu rozpiętość cen jest jeszcze większa, gdyż zależy od życzenia inwestora w zakresie długości i wysięgu. Dla przykładu markiza o szerokości 2,3 m i długości wysięgu 2,1 m kosztuje 1500 zł.

orientacyjne ceny robocizny

tynk zwykły 5 - 5,5 zł m kw.
tynk "filcowany 6 - 6,5 zł m kw.
szpachlowanie 5 - 6 zł m kw.
malowanie 3 - 4 zł m kw.
wylewki maszynowe 5 - 7 zł m kw.
układanie płytek 15 - 25 zł m kw.
klejenie płyt kart.-gips. 15 - 20 zł

Wzrasta sprzedaż "małpek" ale kosztem dużych formatów

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3