IV Bieg Beskidnika. 500 biegaczy na trasach Magurskiego Parku Narodowego [ZDJĘCIA]

Ewa Gorczyca
500 biegaczy wzięło udział w czwartej edycji Biegu Beskidnika. Miłośnicy biegów górskich spotkali się w Foluszu.

Na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wystartowali zawodnicy dwóch dystansów 6 km i 21 km. Pogoda dopisała dzięki czemu, biegacze mogli podziwiać piękno beskidzkich terenów.

Rywalizację kobiet na krótszym dystansie wygrała Marcelina Gaborek. Druga była Izabela Zatorska-Pleskacz. Trzecia - Aneta Młynarczyk.

Wśród mężczyzn dystans 6 kilometrów pokonał najszybciej Tomasz Koczwara. Drugi był Janusz Gawron, a trzeci - Bartłomiej Olbrycht.

Bieg na 21 km wśród kobiet kobiety wygrała Beata Mazan. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kmieć. Trzecie - Katarzyna Winiarska.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został Bartosz Ceberak. Drugie miejsce zajął Stanisław Tomasik. Trzecie: Karol Ziajka.

Podczas gdy starsi zawodnicy zmagali się z trudnościami panującymi na trasach Beskidnika, w Strefie Kibica odbywały się biegi dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą na trasach około: 200 m, 400 m, 700 m i 1200 m. Wystartowała prawie setka dzieci. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominek.

W ramach zawodów funkcjonowała Strefa Kibica, w której odbywały się działania animacyjne dla dzieci i nie tylko. Na plenerowej scenie odbył się koncertu zespołu The Louders. Impreza zakończyła się ogniskiem integracyjnym.

Organizatorem IV Biegu Beskidnika był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

W niedzielę odbyła się siódma edycja biegu ulicznego "Przemyska Dycha". Na starcie stanęło ponad 720 osób. Zobaczcie zdjęcia!Zobacz też: Poradnik początkującego biegacza. Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz biegać